додому суспільство Депутати місцевих рад організували прийом громадян, вимагаючи зустрічі з керівником міліції області...

Депутати місцевих рад організували прийом громадян, вимагаючи зустрічі з керівником міліції області Віктором Саком

470

Під обласним управлінням міліції депутати місцевих рад організували прийом громадян, вимагаючи зустрічі з керівником міліції області Віктором Саком. Однак, як і вчора, до тернополян вийшов заступник начальника обласного управління МВС Василь Облещук. Розмова була довгою, люди намагались отримати відповіді на кілька запитань.

Сьогодні активісти та депутати підготували письмовий запит з кількома запитаннями:

Марія Чашка, депутат Тернопільської обласної ради, член страйкового комітету Тернополя: "Хто давав наказ про передислокацію підрозділів, причини, завдання, котрі ставлять перед структурними підзрозділами в точці призначення туди, куди вони поїхали. Ми хочемо чітко розуміти, чи тернопільські правоохоронці поїхали туди бити  українців, чи вони залишились в Тернополі та нікуди не виїжджали, і яка їхня місія в державі тепер". 

До людей вишов заступник начальника обласного управління МВС Василь Облещук, пояснивши відсутність керівника обласної міліції.

Василь Облещук, заступник начальника УМВСУ в Тернопільській області: "Дійсно, на 12 годину начальник запросив окремих депутатів, ті, що вчора приходили, але в зв'язку з службовою необхідністю начальник виїхав у Київ".

Василь Облещук пояснив, що тимчасово виконуватиме обов'язки керівника міліції, відтак, подальші запитання людей до нього. Марія Чашка зачитала інформацію про те, що очільник обласної міліції Рівного звернувся із заявою, що рівненська міліція не чинитиме будь-яких дій проти народу. Таку ж заяву запропонували зробити і Василю Облещуку. Далі люди вимагали пояснень, чому наряди ДАІ зупиняють автобуси з активістами дорогою на Київ.

Василь Облещук, заступник начальника УМВСУ в Тернопільській області: "Будь-який виїзд за межі обласного центру через погодні умови працівники ДАІ мають глянути і подивтись технічний стан транспорту, це не сміх, ви бачите, що кожного дня на території області стаються аварії. Щоб він був технічно справний, щоб було 2 водія".

Крім того, Василь Облещук пояснив, що інформація стосовно кількісного складу міліції чи військових, а також дані про будь-яку дислокацію спецпідрозділів, є таємними. Зрештою, невдоволені відповідями, активісти висловили ще кілька вимог до очільника тернопільської міліції, а саме слідкувати за рівнем злочинності у Тернополі, а не їхати до Києва та прийти і відзвітувати на засіданнях сесій Тернопільської обласної та міської рад.