додому освіта День закладу відзначив навчально-виховний комплекс “Школа-колегіум імені Йосифа Сліпого”

День закладу відзначив навчально-виховний комплекс “Школа-колегіум імені Йосифа Сліпого”

591

День закладу відзначив навчально-виховний комплекс "Школа-колегіум імені патріарха Йосифа Сліпого". З часу, коли на базі 12-ї школи Тернополя почав працювати християнський колегіум, минув рік. Про суттєві результати говорити рано, вважають педагоги, проте зміни відзначають вихованці школи. Християнське спрямування навчального закладу – це, насамперед, виховання доброти, людяності, моральності, поваги до старших. Християнську етику тут вивчають із 1 до 9 класу. Старшокласники пізнають етику сімейного життя на основі християнського вчення.

Нині у школі-колегіумі навчається 470 учнів, працює близько півсотні педагогів. Тут вихованці отримують не тільки основну базову шкільну освіту, а й одночасно пізнають основи християнської етики.

Марія Гуцал, директор Тернопільського навчально-виховного комплексу "Школа-колегіум імені Йосифа Сліпого": "З 1 по 10 клас – вивчення християнської етики, в старших класах вивчення етики подружнього життя, в 10-11 класах – основи християнського вчення, і поряд з цим дитина має можливість розвиватись і вчитись в другій половині дня – чимало я вважаю гуртків різного спрямування, зокрема, вивчення іноземних мов – польської, німецької, англійської – за бажанням дитини".

Школярі розповідають: їх заклад особливий, тут навчають любити, поважати та цінувати один одного.

Юля, учениця 3-Б класу Тернопільського навчально-виховного комплексу "Школа-колегіум імені Йосифа Сліпого": "Нас навчають в школі, що таке добро, нам на уроках християнської етики розповідають про різні історії, які навчають нас бути добрими і ввічливими".

Юлія Коростинська, учениця Тернопільського навчально-виховного комплексу "Школа-колегіум імені Йосифа Сліпого": "Подобається мені те, що нас навчають багато духовного, в нас проводиться багато уроків на таку тематику і це дуже цікаво, пізнаємо багато нового і я думаю, що дуже добре, що у нас відкрили такий заклад, який допомогає виростити з дітей справжніх християн".

Духовенство тісно співпрацює з педагогічним колективом закладу та учнями. Є спроби навчити школярів дотримуватись посту, спільно відзначати християнські свята.

Отець Володимир Демчук, духовний провідник Тернопільського навчально-виховного комплексу "Школа-колегіум імені Йосифа Сліпого": "З вчителями ми маємо один раз в місяць духовну зустріч, тут або я їм розповідаю, або кличу інших наставників, і бачу, як вони цього чекають, з учнями ми маємо тут вервицю, згідно графіку, скажімо, кожен клас приходить на акафест чи вервицю два рази в семестр. Один раз на місяць ми маємо святу літургію для всіх".

За рік, що минув, завдяки впровадженню християнських наук діти стали більш відкритими та щирими, відзначають педагоги. Крім цього, учні демонструють непогані показники з інших навчальних предметів.

Ольга Похиляк, начальник управління освіти Тернопільської міськради: "Я дивлюсь, спостерігаю за учнями, за результатами їх праці, і за останній рік на різних конкурсах, олімпіадах, і ці діти не тільки беруть участь, а й перемагають".

З нагоди Дня закладу у Тернопільській школі-колегіумі імені Йосифа Сліпого організували свято за участі батьків, школярів та гостей.