додому культура День села відзначили у Білій Чортківського району

День села відзначили у Білій Чортківського району

567

Цього року минув 571 рік з часу заснування. Святкування також співпали з річницею Хрещення Русі.

У неділю, що минула, у Білій було людно. Свята літургія, концерт, смачні наїдки і напої – так відзначали День села. Гостей на свято довго чекати не довелось, сюди прийшли цілими сім'ями, і не тільки мешканці Білої, а й сусідніх сіл.

 Козак: "Копичинецькі козаки, гармаші, ми приїхали сюда, щоб розвити, щоб діти побачили козаків, зброю, пістолі, гармати, фрихуванням займаємся.".

Гостя свята: "Ну, ми завжди проїжджаєм повз це село і нам дуже подобається і ми приїхали в гості і проводим вільний час гарно, віддихаєм з дітьми".

Гість свята: "Ми дуже раді, що сьогодні в нас таке велике свято. В нас каждого року проходить таке гарне дійство, щороку краще. Ми дякуєм за все сільському голові і усім прекрасним людям, що тут зібралися".

Цього року річниця з дня заснування села співпала з 1025 річницею Хрещення Русі. Готувались дуже ретельно, розповідає сільський голова Білої, єдиною концертною програмою не обійшлось.

Володимир Шматько, сільський голова Білої Чортківського району: "В цьому місці було посвячено камінь, на місце якого буде поставлено пам'ятник. Така воля нашої громади, така воля ради села, пам'ятник творцям історії села. Петро федоришин, почесний громадянин нашого села видав книгу "У водовертях Серету" ,це книга про 570 років існування села і туди увійшло багато прізвищ, багато особистостей, це книга, яка дає нам в майбутнє частинку історії, щоб ми не забули. І таким чином, ми хочем доповнити цю працю Петра Степановича Федоришина і встановитим тут пам'ятник".

Більше про день села у Білій та про його мешканців дивіться у прогамі "Погляд зблизька" у неділю, 4 серпня, о 14 годині.