додому Новини День працівників сільського господарства відзначать короваєм в 1 тонну

День працівників сільського господарства відзначать короваєм в 1 тонну

600

Рекордну позначку валу зернових у 2 мільйони тонн подолала цьогоріч Тернопільщина. Щоправда, частина цього врожаю ще у полі – кукурудзу на зерно ще треба зібрати із 30% засіяних нею площ. Жодних проблем із цим нема, запевняють в управлінні агропромрозвитку облдержадміністрації, просто кукурудзу збирають не поспішаючи виходячи з потужностей сушильних агрегатів. За такої погоди і темпів, як зараз, кукурудзу на зерно в області завершать збирати тижні за два, каже Андрій Хома і запевняє: погода цієї осені сприятлива для аграріїв, а комплекс осінніх польових робіт підходить до завершення.

– Цукрові буряки ми вже зібрали на 85% площ. Залишалося збирати ше 6 тисяч гектарів. Питання стоїть тоже, шо ми можем зібрати їх і за 3-4 дні, але суть в тому, що цукрові заводи зараз не хочуть нагромаджувати в себе в кагатах запаси цукрових буряків, щоб їм не псувалася сировина. Оце вже перейшли на такий шлях, – розповів начальник головного управління агропромрозвитку Тернопільської ОДА Андрій Хома.
 
Запас сировини цукрові заводи Тернопільщини мають на 2-3, а деякі і на 6-7 днів роботи, кажуть в обласному управлінні агропромрозвитку. А накопали цукрового буряка в аграрних господарствах Тернопільщини вже мільйон 300 тисяч тонн, середня врожайність – майже 400 центнерів з гектара. При цьому переробили цукрового буряка на Тернопіллі мільйон 100 тисяч тонн. З них зварили 126 тисяч тонн цукру. Це значно більше, ніж  Тернопільщина споживає за рік. Завершити ж копання цукрового буряка в області планують днів за десять. Щодо посіву озимих, зокрема, пшениці, то із цим Тернопілля трохи відстає від минулорічних темпів, та посіяне і в листопаді дасть наступного року добрий врожай, переконують в облдержадміністрації.
 
– 154, 5 – минулого року було 157. Ми ще відстаємо на 2,5 тисячі гектарів, але це не цифра якась така велика. Чому ми зараз трошки відстаєм? Тому що ми сіємо зараз, по суті, по площах, де ми збираємо сою і де ми збираємо цукровий буряк. Це площі, які готові до посіву озимих зернових, – каже Андрій Хома.
 
До дня працівників сільського господарства, який в Україні відзначають у третю неділю листопада, осінньо-польові роботи на Тернопіллі завершать, каже Андрій Хома, а цьогорічним врожайним здобутком аграрії області готові поділитись в буквальному розумінні. Після урочистостей у драмтеатрі з нагоди професійного свята в п'ятницю, 16 листопада, близько 15-ї години кожен охочий тернополянин на Тетральному майдані зможе скуштувати коровай від аграріїв, запрошує Андрій Хома. Вага замовленого в Кам'янці-Подільському короваю – одна тонна.
 
TV-4