Головна культура День народження Юліуша Словацького в Кременці святкуватимуть 3 дні

День народження Юліуша Словацького в Кременці святкуватимуть 3 дні

394

Juliusz_SlowackiЛітературно-мистецький форум «Діалог двох культур» відбудеться 4-7 вересня у Кременці. Захід приурочений до 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка та 205-річчя від дня народження Юліуша Словацького. У ньому візьмуть участь гості з Польщі та України, представники міністерств, консульств, місцевої влади.

Під час заходу покладуть квіти на могилу Саломеї Словацької на Туницькому цвинтарі, де традиційно виступлять з промовами відомий український поет Дмитро Павличко та Маріуш Ольбромський, польський координатор «Діалогу двох культур», уповноважений фундації «Допомога полякам на Сході». У парафіяльному костелі св. Станіслава вперше презентують відреставровані польські та українські художні роботи у вернісажі «Святині, піднесені з руїн».

Жителі міста та гості Форуму зможуть оглянути виставку квіткових композицій, художню виставку робіт учасників українсько-польського пленеру та гуртів кременецьких художників «Гладущик», «Палітра» на «Святі вулиці Юліуша Словацького», що діятиме в день відкриття «Діалогу двох культур».

Під час Форму відбуватимуться літературні ювілейні читання, наукові конференції на теми «Романтизм польський і український», «Мистецтво українсько-польського  пограниччя», «Волинь і Галичина в літературі і мистецтві», презентації книг та нових імен в культурах українського та польського народів.

 

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here