додому Головні День гідності та свободи відзначили у Тернополі покладанням квітів до пам’ятника героям...

День гідності та свободи відзначили у Тернополі покладанням квітів до пам’ятника героям Небесної Сотні

1577

День гідності та свободи відзначили у Тернополі. 13 листопада 2014 року Президент України Петро Порошенко підписав указ, згідно з яким в Україні 21 листопада це свято відзначатимемо щорічно, адже саме цього дня у 2013 розпочалась Революція Гідності.  У Тернополі на площі Героїв Євромайдану сьогодні відбувся мітинг пам’яті та покладання квітів до пам’ятника героям Небесної Сотні.

Три роки тому, увечері 21 листопада 2013 року, на майдані Незалежності почали збиратися учасники мітингу, незабаром їх було вже півтори тисячі, а 24 листопада зібралося понад 100 тисяч прихильників євроінтеграції. Протести відбулися також у різних містах України. Сьогодні на площі Героїв Євромайдану учасники Революції Гідності згадували події 4-річної давності, а також своїх побратимів, які віддали життя за Україну.

Події Революції Гідності розгорталися стрімко і драматично – від мирних зібрань студентства – до масових мітингів, палаючих шин, “коктейлів Молотова” і бруківки, що стала зброєю в руках протестувальників. Але найтрагічнішим було те, що відстоюючи гідність та свободу, віддали свої життя 106 українців і ще понад 2 тисячі отримали поранення.

З нагоди Дня Гідності та свободи у Тернополі на площі Героїв Євромайдану відбувся мітинг пам’яті та покладання квітів до пам’ятника героям Небесної Сотні.