додому суспільство У День довкілля працівники Служби автомобільних доріг Тернопільщини прибрали придорожні смуги

У День довкілля працівники Служби автомобільних доріг Тернопільщини прибрали придорожні смуги

524

Більше сотні пакетів зі сміттям та кілометри чистих придорожних смуг. Так відсвяткували День довкілля працівники Служби автомобільних доріг в Тернопільській області. Працювати довелось у вихідний, і не одну годину, проте дорожники кажуть, робили це з задоволенням. Тепер просять усіх підтримувати чистоту.

У День довкілля – на природі і для природи. Зі сміттєвими пакетами, свіжими силами і бажанням тернопільські дорожники вирушили прибирати автошляхи області. Почали з дороги у напрямку від Тернополя до Теребовлі.

– Зараз така ситуація, що все українське суспільство очищається від непотрібного сміття, баласту, який тягнув нашу державу в прірву. Ми підтримуємо очищення України і починаємо зі свого. З нагоди Дня довкілля прибираємо те, з чим маємо кожен день справу – українські дороги. Тобто, як кажуть в народі, починаємо з себе, – говорить керівник Служби автомобільних доріг в Тернопільській області Богдан Юлик.

На толоку дорожників вивів новопризначений керівник. За ним – близько 70 підлеглих. Загалом прибирати придорожні смуги по області цього дня вийшло майже 300 дорожників.

– Зібралися всі, працюємо енергійно, гарно, хочемо, щоб було чисто… На цій самій території ми працюємо вже другий рік поспіль і можливо і ви бачили, якою вона була до того, як ми її прибирали, і зараз, – каже старший інспектор з кадрів Служби автомобільних доріг в Тернопільській області Людмила Хімій.

Різниця – між "до" і "після" – у цих сміттєвих пакетах. Таких зібрали понад сотню. Для цього довелось трьома смугами пройти кілька кілометрів. Прибрали б і більше, але сили мусять приберегти і для щоденної роботи. А її попереду чимало, каже керівник.

– Спадщина мені дісталась складна. Перш за все, це заборгованість по зарплаті 5 млн, 27 млн борг перед обласним автодором за виконані ним роботи, 3-денний робочий тиждень. Обсяг фінансування річний на рівні 65 млн. Але незважаючи на це, за перші кілька днів вдалося зробити маленькі, але впевнені кроки, – розповідає Богдан Юлик.

Першими кроками Богдан Юлик називає домовленість з урядовцями. Укравтодор додатково виділить області понад 90 мільйонів гривень на поточний ремонт доріг, а це, каже керівник служби, повний робочий тиждень для працівників облавтодору і вчасна виплата зарплатні. Самі ж дорожники обіцяють і далі працювати сумлінно, а свою роботу оцінюють скромно.