додому суспільство День державного прапора в Україні традиційно напередодні Дня Незалежності

День державного прапора в Україні традиційно напередодні Дня Незалежності

442

День державного прапора в Україні традиційно напередодні Дня Незалежності, 23 серпня. Раніше свято відзначали лише у Києві на муніципальному рівні. І робили це 24 липня, у день, коли синьо-жовтий прапор підняли над Київською мерією. Щорічна офіційна церемонія підняття прапора 23 серпня по всій країні започаткована у 2009-му році.

Місце відзначення Дня державного прапора України у Тернополі незмінне – Театральний майдан. Торік там встановили і пам'ятник незалежності нашої країни. Відтоді синьо-жовтий прапор височіє над символічною скульптурою. Під час святкувань його урочисто підіймають і освячують.

Валентин Хоптян, голова Тернопільської ОДА: "З прапором багато поколінь українців в різні часи і віки йшли в бій, виборювали нашу з вами незалежність. Ми гордимося своїм прапором. Вперше він був піднятий в 90-му році біля Київської мерії".

Та й саме свято спочатку відзначали лише у столиці. Тепер щороку напередодні Дня Незалежності воно збирає тернополян у центрі міста. Проте боротьба за таке право була нелегкою.

Сергій Надал, міський голова Тернополя: "Ми всі пам'ятаємо 1990 рік, коли вперше піднявся прапор над Тернопільською міськрадою. Пам'ятаємо і вшановуємо тодішнього міського голову В. Негоду. Пам'ятаємо тодішніх депутатів першого демоератичного скликання, які стали резонаторами подій, що прокотилися хвилею національного відродження по всій Україні. Пам'ятаємо хлопців, які першими піднімали стяг над Тернопільською міськрадою".

Ольга Жулковська, 85-річна тернополянка: "Я пам'ятаю, як почався цей рух там біля стенду. Студенти, молоді студенти, стояли день і ніч, окружені ворожими силами,які доказували, що не може бути синьо-жовтого прапора, не може бути України, що це помилка їх велика. А вони дуже гарно історичним фактами доказували тим комуністам старим, які були проти цього".

Сергій Тарашевський, в. о. голови Тернопільської облради: "Нещодавно ми мали прикрий випадок. Мали в Одесі надругу над нашим знаменом… Наруга була далі над російським прапором. Але чомусь російське МЗС відреагувало одразу, визнавши їх персонами нон-гратта. Нашому МЗС потрібно було 2 тижні… Поки ми з самого дитинства, дитячого садочку, школи не будемо це плекати, виховувати, починати саме з себе, не буде того успіху і того, що ми хочемо бачити".

Незмінно на відзначення свята приходить чимало тернополян. Разом покладають квіти до пам'ятників та меморіальних дошок видатних українців.