додому АТО Демобілізовані військові, які були в зоні АТО, можуть отримати статус учасника бойових...

Демобілізовані військові, які були в зоні АТО, можуть отримати статус учасника бойових дій

499

stankoДемобілізовані військові, які були в зоні АТО, можуть отримати статус учасника бойових дій. Насамперед, щоб отримати таке посвідчення, потрібно звернутися у військомат. Там допоможуть сформувати пакет необхідних документів і направлять їх у міжвідомчу комісію.

– Всі військовослужбовці, які вже звільнилися, мали би вже мати цей статус при звільненні, але в силу певних обставин, мені вони невідомі, командири військових частин не встигли чи не змогли подати документи на міжвідомчу комісію і відповідно дана категорія зазвичай не має статусу учасника бойових дій, – розповідає начальник відділу соціального забезпечення Тернопільського обласного військового комісаріату Богдан Станько.

Демобілізовані, щоб отримати статус учасника бойових дій, можуть самостійно звертатися у міжвідомчу комісію. Проте рекомендують вирішувати це питання саме через районні військові комісаріати. Там є фахівці, які підкажуть, нададуть усю інформацію щодо пакету документів.

– Буде визначений перелік документів, які йому потрібно принести, будуть зазначені контактні телефони посадових осіб, районного комісаріату, що можна і в телефонному режимі отримати консультацію. Якщо військовослужбовці не будуть мати повного переліку документів, то комісаріатом буде надаватися допомога в цьому напрямку, будемо дзвонити, писати, – каже Богдан Станько.

Уже чотири десятки військових сформували увесь пакет документів і направили у міжвідомчу комісію, проте уже кілька місяців рішення про надання статусу учасника бойових дій немає. У військоматі пояснюють, очевидно це пов’язано з великою кількістю претендентів. Як тільки комісія прийме рішення, військовослужбовців про це повідомлять. Тоді військові комісаріати надаватимуть їм посвідчення встановленого зразка за місцем проживання, а також листи талонів на право пільгового проїзду.