додому Новини Декоративні тарілки Ганни Осадко змушують посміхнутися навіть у найтемніші часи

Декоративні тарілки Ганни Осадко змушують посміхнутися навіть у найтемніші часи

460

Ганна Осадко – відома тернопільська письменниця, а ще – художниця – ілюстраторка та мисткиня. Під час війни вона почала розмальовувати декоративні тарілки. Їх жінка часто розігрує у соцмережах, аби таким чином зібрати гроші для наших захисників. Пані Ганна запросила нашу Тетяну Скибу до себе в гості, аби показати, як народжуються її вироби.

Її найтепліше та найзатишніше місце вдома – кухня. Саме тут відома тернопільська письменниця Ганна Осадко полюбляє творити. Під час війни мисткиня відкрила у собі нове захоплення – почала розмальовувати посуд. Все, що для цього їй необхідно – це порцелянова тарілка, фарби та маркери.

“Мене запитували якось, а на що це схоже? Це не петриківка, і не самчаківка, я сама вигадала цей стиль. Мабуть, це якась осадківка. Немає копірайта наразі, але стиль є”, – розповідає про пошуки свого стилю мисткиня.

Свої вироби тернополянка творить не лише тому, що їй подобається це заняття, а й для того, аби пришвидшити нашу перемогу. На своїй сторінці у фейсбуці мисткиня часто проводить розіграші. Таким чином люди донатять, підтримують військових аеророзвідки та дехто – у якості виграшу, отримує за це декоративну тарілку. Пані Ганна зізнається: не вірила в те, що під час війни людей настільки може цікавити мистецтво.

“І я була здивована, що люди так відгукуються, що всім дуже потрібен виріб. Це такий феномен життя людей в час війни, коли вони шукають собі якусь розраду в чомусь простому, дитячому. Тому що миска декоративна, від неї користі жодної. Але мають бути такі речі в житті, які не несуть користі, а просто красиві”, – зазначила пані Ганна.

Мисткиня намалювала близько ста тарілок, які бачили вже не тільки в Україні, а й за кордоном на виставках. Під час продажу своїх виробів частину грошей пані Ганна також передає захисникам. Багато образів, розповідає вона, створюються самостійно. А деякі клієнти іноді навіть просить зобразити їхній душевний стан на виробі.

“Мені пишуть: “Я себе почуваю, як золота риба, яка опинилася в криниці, вже там два роки сидить і не може звідти вийти. Намалюй цей мій стан”. Я кажу, що спробую намалювати, як відчуваю цей стан”, – так пані Ганна втілює задуми клієнтів.

Без перебільшення, кожен куточок домівки Ганни Осадко і її рідних наповнений творчістю та авторськими виробами. Картини, мотанки, кераміка – у кожного творіння – своя історія та свої спогади – про людей, події.

“Ця кухня моя дуже авторська. Ці кафельки теж я малювала. І мій чоловік Сашко ще встиг в останній місяць перед війною це все вмонтувати”, – поділилася з нами мисткиня.

Крім того, тернополянка Ганна Осадко є ілюстраторкою понад 70 книжок. Жінка також не перестає писати для своїх маленьких читачів. Цього разу вона працює над різдвяним оповіданням для дітей. Це буде історія про хлопця, який під час війни став біженцем, а його батько – захищає країну.

“Затишна, різдвяна, правильна і про війну, і про величезну дитячу любов, про віру, про сподівання і про те, що врешті-решт все має закінчитися для цієї дитини добре”, – розповідає вона про свою книжку .

У планах Ганни Осадко – створити власну майстерню у селі, придбати муфельну пічку та ще більше творити. Бо для митця – це процес висловлювання своїх емоцій та історій, а для людей, які купують вироби – формат підтримки, який змушує посміхнутися навіть у найтемніші часи.