додому Новини Декларацію про майновий стан і доходи за минулий рік тернополяни повинні подати...

Декларацію про майновий стан і доходи за минулий рік тернополяни повинні подати не пізніше 1 травня

658

vlcsnap-2016-02-23-17h21m33s021Декларацію про майновий стан і доходи за минулий рік тернополяни повинні подати не пізніше 1 травня 2016 року. А визначені в ній податкові зобов’язання сплатити до 31 липня цього ж року. Основна відмінність від торішньої кампанії декларування полягає в тому, що доходи фізичних осіб оподатковуються також військовим збором, ставка якого півтора відсотка.

Декларацію зобов’язані подати громадяни, які протягом 2015 року отримували: доходи у вигляді заробітної плати від двох і більше податкових агентів, якщо сума перевищує 146 160 гривень; доходи, отримані від особи, яка не є податковим агентом; іноземні доходи; доходи від надання в оренду майна; від успадкування чи отримання в дарунок грошей та майна, дохід від продажу рухомого та нерухомого майна та інші доходи, які не були оподатковані у джерела виплати. Окрім цього протягом 2016 року громадяни можуть скористатися податковою знижкою.

– Податковою знижкою може скористатися будь-який громадянин України. Це витрати, які не понесені за навчання, за сплачені відсотки за іпотечним кредитом, також, якщо проводилось переобладнання транспортних засобів на інші екологічні види палива. Отакі основні витрати, як правило, якими користуються громадяни, несуть витрати по отримання податкової знижки. В основному найбільший відсоток це повернення плати за навчання, – розповідає заступник начальника Тернопільської ОДПІ  Володимир Гузенков.

Декларація про майновий стан і доходи подається платником податків в один із трьох способів: особисто платником податків, поштовим відправленням (з повідомленням про вручення), або ж засобами електронного зв’язку. Подати її треба не пізніше 1 травня 2016 року.

– За податковим кодексом передбачено відповідальність у разі, якщо платники, які зобов’язані подати декларацію не подали декларацію. Відповідно, згідно Податкового кодексу передбачені відповідні фінансові санкції, – каже Володимир Гузенков.