додому культура Декаду відкритих дверей проводять в Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці до Всеукраїнського...

Декаду відкритих дверей проводять в Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці до Всеукраїнського дня бібліотек

417

Декаду відкритих дверей проведуть у Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці до Всеукраїнського дня бібліотек. З 17 до 30 вересня там відбуватимуться різноманітні заходи: презентації книг, вечори-зустрічі з цікавими людьми, книжкові виставки, екскурсії бібліотекою. А боржники, які не віддали книги вчасно, зможуть повернути їх без сплати пені.

Тернопільська обласна універсальна наукова бібліотека. Десятки років ця вілла була помешканням відомої у Тернополі родини торговців і меценатів Стахевичів. Тепер це справжнє книгосховище. Тут зберігається майже 600 тисяч книг.

І не просто зберігаються. Усі вони доступні читачам. Бібліотека працює з 1939 року. Тому і література тут з різних часів. ЇЇ поступово вводять в електронний каталог. Ним кожен може користуватись вдома, за комп'ютером. І вже з готовим списком книг прийти у бібліотеку. Не біда, якщо знаєте лише автора, назву книги чи тему, яка вас цікавить. Бібліотекарі у пошуку радо допоможуть.

Лариса Оленич, зав. інформаційно-бібліографічного відділу Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки: "В нас вся література зібрана у таких ящичках. Вона систематизується і ділиться по розділах. Читач бере ящик і виписує літературу. Для цього треба виписати шифр, авторський знак, автор, заголовок книги".

А далі хочете – працюєте у читальному залі, а ні – беріть книги додому. От тільки повернути треба вчасно. Інакше доведеться заплатити пеню. Боржників, кажуть у бібліотеці, одиниці, переважно студенти. Проте тих, що є, закликають принести нездані книги під час Декади відкритих дверей, з 17 до 30 вересня.  У цей час пеню скасовують.

Орися Гончарук, заступник директора Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки: "- Під час акції "Пробачимо бржникам" всі читачі, які вчасно не змогли повернути книгу, зможуть це зробити без сплати пені. 

– Яка пеня?

– Пеня 20 копійок за один протермінований день за одну книгу".

Принести можна не лише позичені у бібліотеці, а й власні книги, подарувавши їх закладу. Бібліотекарі запрошують усіх на цікаві заходи, які відбудуться у вересні. А це і зустріч з тернопільською письменницею Надійкою Гербіш, і засідання круглого столу "Система освіти у США" за участю волонтрів Корпусу миру, творча зустріч з художником-монументалістом Юрієм Чумаком. 24 вересня стане Днем інформації. 26-го свою книгу "Політ голуба" презентує тернопільський письменник Богдан Мельничук, а далі відбудеться творча зустріч з талановитою письменицею Лесею Романчук.