додому суспільство Де зустрічають Новий 2014 рік тернополяни?

Де зустрічають Новий 2014 рік тернополяни?

453

До Нового року  залишається кілька годин. Святковий вечір тернополяни уже розпланували заздалегідь. Кожен вибирає розваги до смаку і відповідно до розміру гаманця. Як зустрінеш Новий рік – так його і проведеш, кажєе приказка. Тернополяни ж переконують, зустрінуть гарно, але кожен по-своєму.

Вдома, в гостях, в ресторані, біля головної ялинки міста – варіантів, як зустріти Новий рік існує безліч. Тернополяни спосіб відпочинку вибирають на свій смак. Хтось залишиться вдома, а комусь довподоби галасливі компанії.
– Вдома з родичами.
– Кого в гості запросили?
– Дочка, внуки.
– А що буде на святковому столі?
– А це я не знаю. Побачимо.

– Ми в готелі собі номер зняли. Нормально коштує, то ж Новий рік. Ми брали за сто доларів.

– А їжа? Ви з собою принесете?

– Так, все з собою принесемо. А скільки вас збирається?

– П'ятеро пока. Дальше ще придумаємо.

 

– В колі сім'ї з внуком, з чоловіком, з дітками.

 

 – Разом з друзями будемо святкувати.

Чи не найважливіший атрибут зустрічі Нового року – святковий стіл. Тернополяни кажуть, одним салатом "Олів'є" – не обмежаться.

– Мабуть, усі ті звичні, які здавна готуються і добре виходять.

– Олів'є буде?

– Буде. І шуба буде, і оселедець, і сирник буде.

 

– Гостей шість чолоків буде, так не багато, але і не мало. Що будемо готувати? Напевно, готувати не будемо. Будемо купувати все готове.

Святкуватимуть Новий рік і у храмах Тернопільщини. Церкви запрошують своїх парафіян на святкове новорічне Богослужіння.

Отець Роман, сотрудник церкви у с. Настасів: "Ми половину 11 починаємо північну, хто бажає до сповіді. В 11 годині розпочинаємо святу Літургію. Після Святої Літургії – вже привітання, молодь, духовна пісня, частування, солодощі. Завжди все з молитвою і з Богом. В нас перший раз таке, а так по слухах, то має бути дуже багато людей: і старших, і молоді. Так що чекаємо. Думаю, що буде багато".

Ресторани Тернополя заманюють городян на святкування Нового року кулінарними сюрпризами та феєричними шоу. Коштує новорічна ніч для тернополян у різних заклад по-різному. Ціна стартує від 300 гривень з однієї людини. Святковий зал одного із тернопільських ресторанів вже готовий приймати гостей. Замовляли столики на святкування Нового року тут ще з вересня. У самому ж закладі обіцяють: відвідувачі розчаровані не будуть.

Андрій Лихалат,  шеф-кухар ресторану "Тропік" у Тернополі: "Новинок є дуже багато. Ми стараємося використовувати такі продукти, в першу чергу, які непритаманні нашому регіону, які зазвичай люди в повсякденному житті не вживають. Святкова програма досить обширна. З врахуванням і побажань. Запевняю вас, що цього року шоу-програма – надзвичайна. Це наші місцеві артисти, співаків ну і, звичайно, буде ізюминка".

В наш час головна прикраса столу, як стверджує герой відомого мультфільму поштар Пєчкін, – телевізор. І зустріти новий рік можна також разом з телеканалом "TV-4". "Ніч, що радість вам дарує" – святкове дійство під такою назвою ви побачите на нашому телеканалі. Початок о 22 годині.