додому Новини Дбайте про себе: сьогодні у світі День здоров’я

Дбайте про себе: сьогодні у світі День здоров’я

530

Щорічно 7 квітня відзначають Всесвітній День здоров’я.Це свято встановила Всесвітня організація охорони здоров’я з метою підвищення уваги до важливості здоров’я для людей по всьому світу.

Історія свята

Всесвітній День здоров’я є одним з найважливіших свят, що відзначаються на міжнародному рівні. Воно має глибокі корені в історії глобальної охорони здоров’я.

Історія цього свята почалася в 1948 році, коли була заснована Всесвітня організація охорони здоров’я (World Health Organization, WHO). Однією з перших дій новоствореної організації стало проведення першої Всесвітньої асамблеї здоров’я, яка відбулася в Женеві, Швейцарія. На цій першій асамблеї, яка пройшла з 7 до 16 липня 1948 року прийняли рішення про встановлення Всесвітнього Дня здоров’я. Офіційна дата свята — 7 квітня — була вибрана для відзначення Дня здоров’я в пам’ять про дату заснування WHO.

Всесвітній День здоров’я – мета свята

Метою Всесвітнього Дня здоров’я є підвищення обізнаності та розуміння про важливість здорового способу життя. Завдяки йому інформують про важливість профілактики захворювань, нагадують про важливість оцінки усіх аспектів, що впливають на здоров’я.

Як відзначають Всесвітній день здоров’я в Україні

Всесвітній день здоров’я в Україні не є державним святом та не є вихідним. На честь цієї події профільні організації, активісти, волонтери, освітні заклади та інші проводять заходи для того, аби популяризувати турботу за своїм здоров’ям. Метою таких заходів є заклик до дії – наприклад, заклик до здорового харчування, фізичної активності, вакцинації, регулярних медичних обстежень та боротьби зі стигматизацією певних захворювань.

Всесвітній День здоров’я також існує як підстава для глобальної співпраці у сфері охорони здоров’я. Різні країни, міжнародні організації та громадські об’єднання домовляються про співпрацю задля розв’язання глобальних проблем здоров’я та забезпечення доступу до якісної медичної допомоги всім людям на планеті.