додому Головні Дарують світло і тепло: як тернопільські волонтери у сховищі виготовляють окопні свічки...

Дарують світло і тепло: як тернопільські волонтери у сховищі виготовляють окопні свічки для ЗСУ

951
Дарують світло і тепло. Тернопільська волонтерка Лілія Пацалюк разом зі студентами Кооперативного фахового коледжу вже понад рік виготовляють окопні свічки для наших захисників та захисниць. Ними можна освітити приміщення, підсушити одяг чи навіть зігрітися. Виробництво свічок волонтери організували прямо в укритті навчального закладу, щоб під час тривоги усі охочі могли долучитися до доброї справи. На місці побувала і наша Юлія Пацкаль.
Окопні свічки для наших захисників і захисниць вже понад рік виготовляє тернопільська волонтерка Лілія Пацалюк разом із студентами Кооперативного фахового коледжу. За цей час для військових передали вже понад 15 тисяч виробів. А почалася така налагоджена праця зі звичайного майстер-класу.

Лілія Пацалюк, волонтерка, коментує: !Це був захід до Дня художника 9 жовтня. Ми зробили майстер-клас. І після чого роздавали наші свічки студентам і їхнім родичам, які воюють. Так зародилася наша діяльність. По краплинці, по баночці, по маленьких зборах ми розпочинали свою діяльність. І зараз ця діяльність масштабувалася”.

Виробництво окопних свічок організували прямо у сховищі Кооперативного коледжу. Тому усі охочі під час повітряної тривоги мають змогу долучитися до доброї справи. Ольга Кирильчук вже понад місяць виготовляє такі свічки. Сьогодні двоюрідні брати дівчини захищають нашу країну на фронті. Каже, така допомога їм вкрай необхідна.

Ольга Кирильчук, студентка Кооперативного фахового коледжу, розповідає: “Їм всім потрібна допомога. Не тільки саме гуманітаркою чи зброєю, а також тими самими свічками, щоб не мерзнути. І мати хоч якесь світло. Можна щось приготувати на тому”.

Виготовлення свічок – процес трудомісткий. Тож кожен виконує певну функцію: хтось нарізає смужки з картону та згортає у равлики, аби вони помістилися в бляшанку, а хтось заливає заготівлі розплавленим парафіном. Час горіння маленької готової свічки – до двох годин.

Тож кожному під силу долучитися до такої справи. Головне – терпіння і бажання. До слова, волонтери співпрацюють зі всіма, хто потребує окопних свічок. Єдине прохання – фотозвіт, що вироби дійсно потрапили за місце призначенням. Перед відправкою свічки тестують. Волонтери кажуть, їхні вироби витримають будь-які погодні умови.