додому суспільство “Даремно хлопці лягли. Абсолютно нічого не змінилось”, – у Тернополі вшанували...

“Даремно хлопці лягли. Абсолютно нічого не змінилось”, – у Тернополі вшанували пам’ять Героїв Небесної сотні

494

Патріотичною ходою та поминальним віче вшанували у Тернополі пам'ять Героїв Небесної сотні. З часу, коли в сутичках на столичній вулиці Грушевського загинули люди, минуло вже 40 днів. Серед них були і наші краяни.

Від літака на Східному масиві проспектом Степана Бандери до Театрального майдану. Через 40 днів після смертей Небесної сотні колона людей поминальною ходою пройшла містом, нагадуючи тернополянам про ціну свободи. Серед загиблих є і наші краяни.

– Вдавлений перелом черепа, тріщина черепа, перелом руки, – розповідає учасник сутичок на Грушевського Володимир.

Ці травми Володимир отримав під час сутичок на столичній вулиці Грушевського. Був поранений, але залишився живий. Всі шанси поповнити лави Небесної сотні мав і Сергій Кузнєцов.

– Мене спасла моя каска. Якби не вона, я можливо також би загинув. Лежу в третій по рахунку лікарні, в неврології Лікують мою кантузію. Рука пройшла, легені, бронхіти, лишилась тільки кантузія. Але боюсь це вже на все життя. Слух втратив.

Багатьох з Небесної сотні і Сергій, і Володимир, знали особисто. Вкотре згадали їх і тернополяни. Після ходи вони помолились біля дошки пам'яті і провели поминальне віче. Священики відправили панахиду. Люди розповідали, прийшли сюди з відчуттям гордості за героїв, співчуттям і вірою в краще.

– Якби я не вірив, я б сюди не ходив. Нам трохи зараз важче буде жити, бо розікрали всю крану, але я надіюсь, наші діти, внуки, на краще їхнє життя.

Менше ентузіазму в тих, хто боровся не на відстані, а в епіцентрі сутичок. Хлопці каджуть, спільну з Небесною сотнею справу доведуть до кінця.

– Даремно хлопці лягли. Абсолютно нічого не змінилось. Всі бачать, що відбувається, і всі бояться щось сказати, – каже Володимир.

Нагадаємо, в пам'ять про Героїв майдану у Тернополі назвали площу, а невдовзі загиблим планують поставити пам'ятник.