додому суспільство ДАІ готує тернопільских водіїв до зими

ДАІ готує тернопільских водіїв до зими

612

Понад 100 порушень правил дорожнього руху пішоходами, близько 30 випадків перевищення швидкості водіями та 21 нетверезий шофер – і це лише за один тиджень. Державтоінспекція Тернопільщини підсумовує всеукраїнський тиждень безпеки дорожнього руху. Крім того в обласному управлінні ДАІ нагадують, зима не за горами, і закликають водіїв належно підготувати транспорт.

Практика минулої зими показала: нехтуючи обов'язковими правилами рейсові автобуси, та й легкові автівки, неодноразово застрягали у снігових заметах.Тому сьогодні, напередодні зими, праовохоронці закликають усі водіїв належно підготувати транспорт навіть до екстремальних ситуацій.

Ігор Табака, заступник начальника Укртрансінспекції в Тернопільській області: "Автобус має бути готовий до зими, відповідні шини, комплектування, ланцюги протибуксовочні, у нього має бути лопата, ліхтар, бо треба бути готовим до всього. Бути добре заправленим, щоб не тільки зупинитись на 2 години, а щоб двигун міг працювати довго".

Готувати водіїв і активно нагадувати правила дорожнього руху інспектори ДАІ Тернопільщини почали вже цього тижня. В рамках всеукраїнського тижня безпеки дорожнього руху провели чимало профілактичних заходів, не обійшлось без штрафів та протоколів. Понад 500 порушень правил допущених водіями пасажирського транспорту, а більш як 60 автобусів перевозили людей з технічними несправностями.

Володимир Погрібний, начальник відділу АТІ та РЕР УДАІ в Тернопільській області: "Перші результати показали, що така категорія як пішоходи потребують додаткової уваги, бо вони являються порушниками правил дорожнього руху. За кілька днів працівники ДАІ зареєстрували понад 100 порушень, які допустили не водії, а саме пішоходи.  Крім того перевищення швидкості – 23 випадки і 21 водія виявили в стані алкогольного сп'яніння, які керували транспортними засобами".

Ігор Табака, заступник начальника Укртрансінспекції в Тернопільській області: "Тут має бути взаємоповага і взаєморозуміння, водій коли їде, бачить пішохода, він повинен скинути швидкість, розраховуючи на те, що пішохід надумає і всамий непідходящий момент стане на дорогу. А пішохід повинен все таки покрутити головою наліво і направо, і подивитись на якій дистанції знаходиться транспортний засіб".

З 2014 року в Україні має запрацювати програма перепідготовки водіїв громадського транспорту. Відповідно до неї, щоп'ять років керманичі підтверджуватимуть свою кваліфікацію. Нові вимоги передбачені і до транспорту. Автобуси, які здійснюватимуть міжобласні та міждержавні перевезення, будуть оснащенні ременями безпеки для кожного пасажира.