Головна духовність Cьогодні в християн свято Пресвятої Євхаристії або, як його називають в народі,...

Cьогодні в християн свято Пресвятої Євхаристії або, як його називають в народі, Божого Тіла

1833

Cьогодні в християн свято Пресвятої Євхаристії  або як його називають в народі Божого Тіла. Празник Євхаристії припадає на четвер після неділі Всіх святих, проте щороку його переносять на наступну неділю. В цей день люди освячують віночки, які стають оберегами, а після літургії в церквах відбуваються урочисті євхаристійні процесії.

Християни урочисто святкують Пресвяту Євхаристію. Коли говорять про неї, то розуміють благодаріння, Господню вечерю, Ламання хліба, євхаристійне зібрання, Спомин Страстей і Воскресіння Христа, Свята Жертва, Свята і Божественна літургія, причастя, Служба Божа. Церква розглядає Євхаристію як священний дар, що його залишив Ісус та який був встановлений під час останньої вечері. Через слова освячення, що лунають від священиків, відбувається переміна хліба і вина у Тіло та Кров Господні.

– Господь промовляє це є тіло і кров Мояпийте з неї всі, їжте і будете мати життя вічне. Це Вам дається і ламається за Ваше життя, за відпущення гріхів. Я так не кажу дослівно, так  як на літургії для того, щоб людина зрозуміла, що сутність цього таїнства, що Ісус каже, що то є Я, беріть, споживайте, я є з Вами, – розповідає адміністратор парафії Всіх Святих українського народу Іван Гуня.

Свято Пресвятої Євхаристії, або як ще його називають "Божого тіла" щороку переносять на неділю, в цей день люди освячують віночки та лікарські трави, які стають оберегом.

– Основна увага є приділена Євхаристії та Ісусу Христу, який до нас приходить під видом хліба і вина в Пресвятій євхаристії. А то вже традиція додаткова для людей, які хочуть посвятити віночки  в тому часі, – каже Іван Гуня.

На свято Пресвятої Євхаристії після Святої Літургії з церкви вирушає урочиста Євхаристійна процесія.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here