Головна Головні Чиновників-регіоналів – замінити

Чиновників-регіоналів – замінити

399

vlcsnap-2014-08-18-17h42m04s199Чиновників-регіоналів замінити якнайшвидше – з такою вимогою сьогодні під стіни обласної ради і адмістрації прийшли громадські активісти. Вони стверджують, професіоналів в області є достатньо, лиш би людей, які працювали за попередньої влади, в кріслах не було. Голови ж облдержадміністрації і облради стверджують: роблять усе, аби провести заміну кадрів.

– Ми не розуміємо, для чого тоді ця революція відбувалася. Партія “Свобода” прийшла до влади і ми вірили, що вона щось змінить, а тепер не бачимо, щоб хтось щось змінював. Чому не було ніякої чистки? Невже у нас в Тернополі не хватає професіоналів, щоб поміняли цих людей, які тут сиділи при злочинній владі, при “Партії регіонів”? – каже Роман Саган, заступник голови ГО “Автомайдан Тернопіль”.

Активісти нарікають, півроку пройшло після революції, а кабінети чиновників займають ті ж люди. Змінився очільник області, його заступники, але далі справа не пішла. До автомайдану вийшли одразу два голови області: адміністрації і ради. Василь Хомінець пояснює, в апараті облради зараз не працює жоден “регіонал”. Займають вони хіба що посади директорів комунальних підприємств і як з цим боротися вже придумали: усіх переведуть на контракт.

– Приймемо це рішення і протягом трьох місяців вони будуть зобов’язані укласти контракти тому, що керівники комунальних установ зобов’язані працювати на контрактній основі тому, що частина з них ще є призначена за часів Радянського союзу. У них буде можливість пройти звітність, а звіт буде перед громадою, і укладення нового контракту. Для колишніх представників Партії регіонів можливості це пройти не буде жодної. Це я вам гарантую, – наголошує голова Тернопільської обласної ради Василь Хомінець.

Таке пояснення громадських активістів не задовільнило. Вони вимагають у влади діяти рішучіше і швидше.

– Протягом наступних кількох діб ви повинні докласти зусиль для того, щоб звільнити всіх посіпак Путіна, Януковича, які причетні до знищення українського народу. Раз і назавжди. Це повинно статися протягом трьох наступних діб, – розповідає Юрій Загалюк,  представник ГО “Автомайдан Тернопіль”.

Закону про люстрацію досі немає, тому очистити кабінети чиновників законним шляхом непросто, каже Олег Сиротюк. Зараз в облдержадміністрації проводять реорганізацію департаментів і управлінь. Та окрім цього на Тернопільщині досі тривають суди, де колишні чиновники стверджують, що їх звільнили незаконно.

– На даний час по території Тернопільської області вже є більше десяти судових справ, коли люди, яких вже було звільнено з посад в різних органах влади в судовому порядку оскаржують свої звільнення, хоча вони були звільнені за результатами проведення революції Гідності. Зараз навіть є кілька судових рішень, якими їх будуть відновлено на посаді, –  каже Олег Сиротюк, голова Тернопільської ОДА.

Громадські активісти стверджують: готові допомогти владі і пікетувати такі судові засідання.

– Ми вам надамо повну інформацію про всі райони, про всі суди, де прислужники Януковича в судах відновлюють себе на посаді. Це є ганебно, але така є ситуація, немає закону про люстрацію і допомагайте нам реалізувати те, що ми спільно хочемо зробити, -звертається Олег Сиротюк.

-Без проблем. Ми завжди будемо ходити на суди разом з вами. Ви кажете нам інформацію і ми йдемо разом з вами і відстоюємо честь України, – обіцяють активісти.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here