додому суспільство Чим допомагають тернополяни євромайданівцям в Києві?

Чим допомагають тернополяни євромайданівцям в Києві?

362

Взуття великих розмірів, термогрілки, теплі шкарпетки та шапки, а також протизастудні ліки – цього найбільше потребують євромайданівці в Києві. Тернополянам та мешканцям області волонтери вдячні за підтримку. Кажуть, що найбільше приносять теплий одяг, а саме куртки та пальта, а також консервоване сало. Активність тернополян не спадає, люди продовжуть допомогати чим можуть, а сміливі далі записуються до Києва.

У війському наметі на Театральному майдані міста кипить робота. Волонтери сортують речі, які щохвилини приносять тернополяни. Окремо – одяг, взуття, шапки, медикаменти та їжу. Найбільше, кажуть волонтери люди, приносять верхній одяг та консервації сала.

Ганна Ангел, тернополянка: "Я принесла консервації і поки що получила пенсію, то дала 100 гривень. А ще раніше приносила, по мірі можливості.

Мешканка с. Іванківці Зборівського району: "Принесла консервації, сало,тушонки, повідло, малину таке все. Щоб Бозя помогла нашим людям і нам".

Тернополянка: "Принесли кожух теплий, сведри, напевно ще щось вдома, мобілізуємось ще цілою сім'єю. Направду, я серцем і душею солідарна з тими людьми, які там мерзнуть, направду, це громадянський обов'язок бути з тими, хто там мерзне, хто ризикує своїм життям. Я походжу з патріотичної сім'ї, але просто я дуже хвора".

Юрій, волонтер: "Кожної секунди приходять люди, приносять все, речі теплі, продукти, закрутки з салом. З сіл, тільки що з Ланівець приїхала ціла загружена машина, ми вигружали. А ще – взуття великого розміру, і тут люди приходять приносять куртки жіночі,питають чи треба, я рахую, що треба все. Варто подякувати, бо люди організовані, і носіть ще, бо ви показуєте приклад для всієї України".

Люди продовжують записуватись на поїздки до Києва. Серед них чимало медиків.

Петро Левенець, лікар швидкої допомоги: "Моє покликання – допомогати людям, тобто надавати медичнудопомогу, я сам за фахом медик, і хочу взяти участь в наданні допомоги".

Михайло Соколик, лікар-анастазіолог: "Я з ранами знайомий, і вже маю досвід, 40 років прайцюю. Мені 69, то я би поїхав, але я би хотів, щоб ще хтось поїхав, щоб я з ним мав зв'язок".

Чотири великих автобуси та кілька мікроавтобусів поїхали до Києва у понеділок, 27 січня.. Щотригодини до столиці відправляють речі.

Іван Киричук, допомогає у наметі: "Люди добрі, в принципі, курток теплих вже достатньо, потрібне взуття великих розмірів, білизна,тому що поливають наших людей водою, приходиться їм передягатися, і взуття, мокре взуття, потрібно частіше його міняти. Будь ласка, якщо можна, це вкрай необхідно, і найбільше – це протизастудні, льодяники, от таке. А з їжі – то консерви, м'ясні, а решта, я вважаю, то є. Бо ми відправляємо бусами".
      
Ті, хто не може поїхати до Києва, приходять на майдан та ходять до церкви молитись.