Головна Новини Чи вирушимо в Європу безперешкодно вже найближчим часом?

Чи вирушимо в Європу безперешкодно вже найближчим часом?

383

vlcsnap-2015-11-12-16h59m34s101Сьогодні, 12 листопада, під час засідання Верховної Ради народні депутати проголосували за законопроект щодо запобігання та протидії дискримінації. Цей документ є необхідним для виконання Плану дій щодо лібералізації візового режиму з Європейським Союзом. Проте вільно подорожувати шенгенською зоною українці не зможуть навіть після скасування віз до ЄС. Очікування і ілюзії. Про що варто знати кожному, хто має намір перетнути кордон з Євросоюзом, далі у нашому сюжеті.

Європа вабить високим рівнем життя, добрими дорогами, гарним сервісом. Поїхати в гості, на навчання, відпочинок чи на роботу – мрія чи не кожного пострадянського громадянина. Чи варто очікувати, що вирушити в дорогу безперешкодно можна буде найближчим часом?

ПО-ПЕРШЕ – безвізовий режим настане не завтра. Це – справа часу. В грудні буде оприлюднено доповідь ЄС щодо виконання Україною Плану підготовки до лібералізації візового режиму з ЄС із подальшою рекомендацією Єврокомісії відмінити візовий режим для країни. Але після цього потрібно буде відповідне рішення Європарламенту та країн-членів ЄС. Очікування цих рішень може тривати місяці. Молдова, наприклад, чекала цього більше року. Тому, якщо навіть Україна отримає рекомендацію у грудні, візи скасують не раніше, ніж у серпні 2016 року.

ПО-ДРУГЕ – безвізовий режим діє тільки для володарів біометричних паспортів.

ПО-ТРЕТЄ – для в’їзду на територію Шенгену подорожній повинен мати з собою майже той самий пакет документів, що і для отримання шенгенської візи в консульстві: страхування та документи, що підтверджують мету подорожі і гарантію повернення на батьківщину.
Щодо власників звичайних закордонних паспортів то документи залишаються чинними і міняти їх на нові біометричні немає необхідності.

ПО-ТРЕТЄ – усі документи перевіряє прикордонник у першій країні в’їзду в Євросоюз і на місці приймає рішення, впускати вас в Євросоюз чи ні. Тож дізнатись про те, чи готова вас прийняти Європа, ви зможете не у консульстві, а уже на кордоні, коли валізи спаковані і настрій дорожній.

Щодо закордонних паспортів, вони залишаються чинними і міняти їх на нові біометричні немає необхідності. До впровадження безвізового режиму біометричний паспорт виконує роль звичайного закордонного, тобто правила перетину кордону від типу паспорта не залежать. Якщо їдете наприклад у Європу, то і з простим закордонним паспортом і з біометричним вам потрібна віза.

І останнє, про що варто пам’ятати: поїздка за кордон – то немалі витрати. Не менше 45 євро на добу вам радять мати з собою, аби почуватися за кордоном впевнено.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here