додому Новини Чи вплинуло здорожчання пального на щоденні поїздки тернополян: опитування

Чи вплинуло здорожчання пального на щоденні поїздки тернополян: опитування

841

Ціни на пальне в Україні зростають. З першого липня на табло біля заправок у різних мережах цифри поступово змінюються, у середньому, від однієї до п`яти гривень. Наша знімальна група поспілкувалася із місцевими водіями, аби зрозуміти, чи вплинуло якось подорожчання на щоденні поїздки кермувальників. А також пояснимо, з чим пов`язані такі зміни.

На українських заправках поступово змінються ціни на всі види пального. Це пов`язано з тим, що з першого липня повернули податок на додану вартість на паливо. З семи відсотків він знову зріс до 20-ти. Саме таким він був до повномасштабного вторгнення ворога. Окрім цього, в Україні повернули довоєнні митні акцизи. Такі кроки мають стати додатковим джерелом наповнення державного бюджету, який через війну – і великому дефіциті. У Тернополі, більшість водіїв, яких ми опитали, не встигли відчули подорожчання.

У Мінекономіки прогнозують, що до кінця липня ціна дизпалива збільшиться на п`ять-шість гривень за літр, бензину – на сім-вісім гривень, а автогаз на три гривні.