додому благоустрій Чи продовжать у Тернополі опалювальний сезон, покаже середа, 17 квітня

Чи продовжать у Тернополі опалювальний сезон, покаже середа, 17 квітня

483

Чи продовжать у Тернополі опалювальний сезон, покаже середа, 17 квітня. Якщо середньодобова температура повітря у місті кілька днів триматиметься не нижчою за 8 градусів тепла, а синоптики не чекатимуть різких похолодань, опалення в оселях тернополян вимкнуть. Проте при потребі готові й продовжувати. Попри це, перші підсумки опалювального сезону чиновники разом з тепловиками уже підбивають. Кажуть, завдяки індивідуальним тепловим пунктам у навчальних закладах, цьогоріч вдалося зекономити.

Опалювальний сезон у Тернополі триває, а тепловики та чиновники підсумки вже підбивають. Тішаться роботою індивідуальних теплових пунктів у школах та дитячих садках міста. У 2012-му році починали з п'яти таких пунктів. На них і порахували, що вигідно.

Сергій Надал, міський голова Тернополя: "На прикладі 5 ІТП ми вирахували, що за сезон роботи вони дали економію споживання по 5 закладах освіти в межах 143 тисячі гривень економії, зате перевитрати електроенергії були в межах 15 тисяч гривень. Тобто ефект зрорзумілий, приблизно 130 тисяч лише на 5 закладів".

Добру справу поширили на решту навчальних закладів. Тому нині у них 79 індивідуальних теплових пунктів. Їх обладнали ще торік, у січні налагоджували роботу, а в лютому та березні знову рахували витрати на опалення. За два місяці, кажуть, економія склала 740 тисяч гривень. При таких справах за опалювальний сезон зможуть економити близько 3 млн гривень. Гроші, які заощадить кожен навчальний заклад у нього ж і залишаться, на інші види теплозбереження, як от капітальний ремонт даху, заміну вікон, дверей чи утеплення приміщень.

Сергій Надал, міський голова Тернополя: "Загальна вартість проекту 9 млн грн. З них 3 млн були проплачені як внесок, решта сума розбивається на 3 роки на умовах лізингу. Враховуючи результати роботи за перий сезон, маю впевненість в тому, що ми зможемо виконати дану програму і протягом 3 років завершити повни розрахунок із врахуванням лізингових платежів".

Андрій Чумак, директор КП "Тернопільміськтеплокомуненерго": "Перший проект був реалізований в Києві, там ширший був проект з утепленням вікон. І на основі даних його економії ми починали цю роботу… В Черкасах за рахунок коштів Європейського банку здійснюється такий проект для 120 будівель житлових. У Львові досить широко це розвинуто".

Система управління автоматизована. Індивідуальні теплові пункти тепловики контролюють в онлайн-режимі з диспетчерського пункту, а при потребі і керують ними. Невдовзі такі пункти вставновлять і біля житлових будинків Тернополя. Це передбачено проектом на основі співпраці з Європейським банком реконструкції та розвитку.