додому Новини Чи платитимуть лікарняні у разі відсторонення від роботи для нещеплених

Чи платитимуть лікарняні у разі відсторонення від роботи для нещеплених

1179
Чи оплачуються лікарняні у разі відсторонення від роботи через відмову від вакцинації пояснили у Фонді соціального страхування України
З 8 листопада в Україні набував чинності наказ МОЗ про відсторонення від роботи невакцинованих працівників. Зокрема, деться про ті професії, для яких щеплення проти коронавірусу є обов’язковими.
У разі відсторонення працівника від роботи через відмову від вакцинації, лікарняні за цей період не підлягають оплаті.
Про це йдеться у повідомленні на сайті Фонду соціального страхування. Виплата не здійснюється за ті дні тимчасової непрацездатності, які збігаються з днями відсторонення від виконання обов’язків.

“Допомоги по тимчасовій втраті працездатності у вказаному випадку не фінансуються, оскільки, відповідно до законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування, покликані компенсувати заробіток застрахованої особи, втрачений нею за час лікування. У разі відсторонення від роботи з припиненням виплати заробітної плати працівника, який не дотримується вимог щодо обов’язкової вакцинації проти COVID-19, факт втрати заробітку через хворобу або травму в такий період відсутній”, – підкреслили у ФСС.

Перелік професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням, визначено наказом МОЗ від 04.10.2021 № 2153. Так, на період дії карантину обов’язковим профілактичним щепленням від COVID-19 підлягають працівники:

1) центральних органів виконавчої влади та їх територіальних органів;

2) місцевих державних адміністрацій та їх структурних підрозділів;

3) закладів вищої, післядипломної, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної), загальної середньої, у тому числі спеціальних, дошкільної, позашкільної освіти, закладів спеціалізованої освіти та наукових установ незалежно від типу та форми власності.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20.10.2021 № 1096, з 08 листопада керівники державних органів (державної служби), підприємств, установ та організацій мають забезпечити відсторонення від роботи працівників, щодо яких визначена обов’язковість профілактичних щеплень проти СOVID-19, і які відмовились або ухиляються від їх проведення. Виключенням є особи, які мають абсолютні протипоказання до проведення такого щеплення та надали відповідний медичний висновок.