Головна суспільство Чи холодно вчитись у тернопільських школах? (оновлено)

Чи холодно вчитись у тернопільських школах? (оновлено)

612

Школа без опалення – про це сьогодні TV-4 повідомила мама учениці 23-ї школи Тернополя. Жінка каже: сьогодні вранці, коли привела дитину у школу, в класі було холодно. Чи працює у школі опалення і яка температура у класах – дізнавалась сьогодні наша знімальна група.

У 2-Г класі 23 школи Тернополя температура повітря сьогодні була 4 градуси тепла – так розповідає мама учениці.

Галина Шевченко, мама учениці 2-Г класу 23-ї школи Тернополя: "- Після канікул відключили опалення, тепер діти сидять в холодних класах. В нас є 23 учні, з яких вісімнадцять уже кашляє. Ну і не відомо, чим це все закінчиться.

– А ви зверталися в адміністрацію школи, чи у міську раду? Що пояснюють?

– Директор так, давав нам відповідь, всім батькам загалом. Сказав, що на вулиці +12 і опалення як такого не може бути. Зранку ми дивилися, то було в класі +4 градуси".

Галина Шевченко каже, хвилюється за здоров'я своєї дитини. Бо уроки в холодному приміщенні добром не закінчаться.

Галина Шевченко, мама учениці 2-Г класу 23-ї школи Тернополя: " – В школі холодно. Відносно, діти бігають, звичайно, вони там гріються, але потім починається урок і вони сидять, вони охолоджуються, а потім починаються простуда, грипи.

– Це лише сьогодні, після канікул, чи Ви і раніше помічали?

– Тільки сьогодні".

У школі кажуть, побоювання жінки безпідставні. Директор переконує: після осінніх канікул температура у класі опуститися до чотирьох тепла не могла. Щоправда хоч канікули закінчилися та батареї холодні і досі. Протягом дня опалення школі не включили. Тож ймовірно, вранці в класі було "свіжо".

Степан Мохорук, директор школи №23 Тернополя: "Таких класів, де було менше 5 градусів, однозначно немає. Є 16-17 градусів у класах і це після того, як були у нас осінні канікули. Школа відключена і досі від теплопостачання. У нас, як і у всіх інших школах є індивідуальний тепловий пункт, який керується із теплокомуненерго. У нас задвижки всі відкриті і ми готові приймати тепло".

Відповідно до санітарних норм, температура у класах має бути не менше 18 градусів тепла. Директор школи каже: на даний момент ситуація з температурою у класах не критична, оскільки на вулиці тепло. У 2-Г класі на момент, коли знімальна група приїхала у 23-ю школу, уроки у дітей вже закінчилися. Термометр на стіні показав +22 градуси. Вчителька 2-Г каже, 4 градуси вранці у класі бути не могло.

Ольга Мотало, вчитель початкових класів школи №23 Тернополя: "Вранці, коли ми прийшли, то температура була 18-19 градусів. Клас сонячний, сторона сонячна і клас протягом дня дуже добре прогрівається, не холодно в класі. Ну, можливо, часом вранці буває так трошки. Але потім 1-2 урок і в класі вже тепло".

Опалення школи – немала копійка, каже директор. Лише за жовтень оплатити треба майже 60 тисяч гривень.

Степан Мохорук, директор школи №23 Тернополя: "За жовтень місяць ми маємо оплатити за тепло 34 тисячі і плюс абонентна плата так звана за доставку тепла – 24 тисячі. То ми до 60 тисяч маємо оплатити".

Сьогодні питання з опаленням залишається невирішеним. Школа стала заручником ситуації, бо адміністрація навчального закладу питання вмикати тепло чи ні – не вирішують. Таке рішення прийняло міське управління освіти.

 

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here