додому суспільство Чи буде у Тернополі артбригада – поки невідомо

Чи буде у Тернополі артбригада – поки невідомо

560

Бути чи не бути артилерійській бригаді у Тернополі? Питання залишається відкритим і актуальним. Звернення до Президента України та Міністра оборони щодо збереження одинадцятої окремої гвардійської артбригади прийняли 23 листопада депутати Тернопільської міської ради. Того ж дня питання "Про звернення депутатів Тернопільської облради до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів щодо збереження 11 окремої гвардійської артилерійської Київської Тернопільської орденів Червоного Прапора і Богдана Хмельницького бригади" стояло в порядку денному сесії Тернопільської обласної ради. Реформування українських військ, яке зараз триває, передбачає відчутне скорочення кількості військових частин в Україні. Чи підпаде під скорочення одинадцята окрема артбригада, тернопільські віськові поки не знають.

– Дійсно розпочаті дуже серйозні реформи наших Збройних сил України. Вони дійсно, наразі їх потрібно проводити, тому що тримати таку кількість військових частин з такою укомплектованістю, ну на мій погляд, це не є правильно. Тому рішення прийняте таке, щоб зменшити частини. В основному це частини забезпечення, бойові частини, вони будуть залишатися в строю, і за рахунок них збільшити саме бойові частини, які зможуть нормально і якісно займатися питаннями бойової підготовки, – розповідає командир 11 окремої артилерійської бригади Олег Лісовий.

Одинадцяту окрему артбригаду, яка є бойовою частиною, у Тернополі створили у 2004 році на базі 26-ї артдивізії. Відтоді за якістю бойової підготовки її стабільно визнають однією із кращих у тринадцятому армійському корпусі, якому підпорядковується, та й в Україні загалом. Не став вийнятком і 2012 рік.

– Друге місце в армійському корпусі серед бригад механізованих, артилерійських. Наша батарея зайняла на Збройних силах України друге місце, командир батареї став кращим, тому скажем так, нам є чим пишатися, – каже Олег Лісовий.

Втім чи вплине це на рішення командування Збройних сил України, бути артбригаді у Тернополі чи ні, поки не відомо.

– Що стосується нашої бригади – це питання цікавить нас не менше ніж вас. На сьогоднішній день прийняті ряд таких основополагаючих концептуальних документів що скажем так, реформування Збройних сил до сімнадцятого року. А саме отих документів, які будуть визначати чисельність Збройних сил, які будуть визначати, скажем так, які частини будуть залишені, які, яких не буде – цього документу ще немає. Є тільки перспективна структура і я вважаю що зарано про це говорити. Будем надіятись на краще, – розказує Олег Лісовий.