додому суспільство Чи активно тернополяни їдуть на майдан до Києва?

Чи активно тернополяни їдуть на майдан до Києва?

555

Один великий та чотири мікроавтобуси з тернополянами виїхали ввечері 20 січня на Київ і без проблем добрались до столиці. Вже сьогодні вранці людей назбиралось ще на два автобуси. Тернополяни мобілізуються, а оргкомітет Майдану звертається до небайдужих з проханням принести для київського майдану теплі речі, ліки та їжу.

Пані Марія вже вдруге збирається на Київ. Зараз там як ніколи потрібні медики, припускає жінка. Вона з донькою готові допомогти знову.

Пані Марія, тернополянка: "В перших рядах як жінка, є страх, але єдине, що такий поклик душі, що можливо якась допомога треба як медика".

А пан Василь до Києва їде вже вчетверте, каже, що готовий до активних дій на Грушевського.

Пан Василь, тернополянин: " – Я сам їжджу, раніше з колегою, а тепер сам.

 – На коли хочете записатись?

– На сьогодні. Буде місце – поїду".

Тернополянин: "Як я не піду, то хто піде?  Хтось мусить піти.  В мене всі діти, внуки всі за майдан".

Деякі люди через проблеми зі здоров'ям до Києва не їдуть, приносять тільки пожертви.

Ігор Григорович, тернополянин: "- В мене хребет переломаний, я не можу поїхати, приніс гроші, на Майдан, скільки можу – 500 гривень дав.

– А не боїтесь, що ці гроші підуть в інший бік, не на майдан?

– То буде на їх совісті".

Сьогодні станом на 10:30 у наметі Майдану записались 70 тернополян, тобто на два автобуси.

Ігор Баконь, депутат Тернопільської обласної ради, координатор Тернопільського майдану: "Ми відправляли попередні дні один автобус в три дні. Це люди їхали на вахту, були різні люди, але якщо врахувати, що ще люди їдуть своїм транспортом, бо сьогодні підходили люди, брали телефон, щоб в разі чогось можна було скординувати дії".

Люди кажуть, є проблеми з добиранням залізницею, квитків у напрямку Києва немає.

Ігор Баконь, депутат Тернопільської обласної ради, координатор Тернопільського майдану: "Є проблеми, квитків не хватає, бо люди,які не влазять в автобус, залишається пару чоловік, то ми як правило відправляємо потягом, із квитками там трохи цей. Є різні люди, є люди, які приходять і кажуть, що приїхав з Майдану написав заяву одну на відпустку, одну на розрахунок, бо мені робота не потрібна, якщо не буде порядку в державі".

А ось цей чоловік до Києва не збирається, натомість заявляє, що готовий взяти на себе відповідальність за дії, які відбуваються на євромайдані в Києві. Це підтвердив заявою, яку написав як до Партії регіонів, так і до організації "Майдан".

Михайло Вадуцький, тернополянин: "Я написав заяву, що готовий взяти на себе відповідальність, і вивести країну з кризового стану. Написав таку заяву Президенту, Віктору Федоровичу, і написав слово керівникам цього збунтованого люду, думаю, що реакції не буде, чому? Тому що нема ні української влади, ні української опозиції, а ті авантюристи, їм не вигідні жодні реформи".
 
Тим часом оргкомітет Майдану звертається до тернополян з проханням принести для київського майдану теплі речі, ліки та їжу.