додому Новини ЧС-2018: Євродепутати закликають підписати петицію, аби привернути увагу до політв’язнів

ЧС-2018: Євродепутати закликають підписати петицію, аби привернути увагу до політв’язнів

694

Сьогодні, 14 червня, у Росії стартує Чемпіонат світу з футболу 2018 року. Представники влади низки країн бойкотують захід через загострення відносин Москви та Заходу. Українці по всьому світу вимагають у Росії та її Президента Володимира Путіна звільнити українських політв’язнів, в тому числі режисера Олега Сенцова. 

Напередодні Чемпіонату світу з футболу в Росії фракція “Зелені – Європейський вільний альянс” в Європейському парламенті спільно з правохахисним центром “Меморіал” розпочала інформаційну кампанію, аби залучити увагу FIFA – Міжнародної федерації футболу – до проблеми порушення прав людини в Росії. Детально про неї для TV-4 розповіла депутатка Європейського Парламенту Ребекка Гармс.

  • Ми підготували матеріал на основі співпраці з російською правозахисною організацією «Меморіал». Тут список політичних в’язнів, щоправда неповний, який можна побачити онлайн, – каже депутатка Європейського Парламенту Ребекка Гармс.

Список поєднаний з інтерактивною мапою, аби люди, які цікавляться Чемпіонатом світу, ознайомились з питанням політичних в’язнів в Росії. Мапа включає також петицію, її можуть підписати всі охочі. Петиція буде надіслана FIFA . Вона має на меті нагадати організаторам про їхні зобов’язання дбати про права людини в тій країні, де проводиться Чемпіонат.  

Оптимальним досягненням цієї кампанії  мала б стати відмова від проведення Чемпіонату в Росії, вважає Ребекка Гармс. Хоч ініціатива переглянути локацію була, проте не досягла успіху. 

  • В першу чергу цей чемпіонат потрібен саме Путіну, аби показати своїм громадянам, що він лідер і має міжнародну підтримку.  Те, що я намагаюсь зробити – використати увагу, прикуту до Чемпіонату, на користь, і показати те, що Кремль хоче приховати. Також хочу виявити підтримку “Меморіалу”, які займають політичними в’язнями, адже їхня праця потребує уваги, – говорить депутатка Європейського Парламенту Ребекка Гармс.

Ребекка Гармс вважає, що чим більше людей надішле петицію до FIFA, тим кращим буде результат і більша підтримка “Меморіалу” та політв’язнів.