додому Новини Чортківчани, які перший капітал заробили за кордоном, розвивають бізнес у рідному місті

Чортківчани, які перший капітал заробили за кордоном, розвивають бізнес у рідному місті

975

Чому варто з європейським досвідом повертатись в Україну? Гостями студії проекту “Голос громад” цього разу будуть представники Чортківської громади, успішні сьогодні підприємці, які свій перший капітал заробили за кордоном, але вклали у розвиток бізнесу на рідній землі. 

Багато хто з українців виїжджає за кордон, аби заробити грошей, та одиниці з них повертаються додому, щоб тут розвинути свою справу. Добрим прикладом заробітчан, які повернулись на Батьківщину, є мешканці Чорткова.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Після навчання за кордоном Лілія Вавриневич розвиває бізнес у рідному Чорткові

Це – Тарас Качер. Спочатку чоловік планував поїхати до Сполучених штатів Америки на один рік, а затягнулося на добрих вісім та і зараз чоловік періодично їздить туди.

– Був настроєний жити там. Їхав на трошки, а потім вже купив там будинок і машину, мав роботу, але так сталися сімейні обставини, що приїхав і почав працювати тут з 2006 року, – пригадує приватний підприємець Тарас Качер.

Нелегкою працею пан Тарас заробив грошей на чужині і вклав у торговий комплекс у рідному місті. Наразі приміщення чоловік продав та на одному із поверхів облаштував ресторан. Де і втілює свою мрію. І це ще не всі проекти підприємця. Окрім того він вкладає гроші у будівництво. Розвинувши власний бізнес, чоловік посприяв і місцевим мешканцям у наданні робочих місць.

У чортківського стоматолога Віталія Пилипа трішки інша ситуація. Ще студентом хлопець поїхав у США за програмою воркінг тревел. Там пробув шість місяців. Зароблені гроші вклав у продовження навчання, отримавши освіту – відкрив свою клініку. Розповідає – залишитись там була можливість та не було бажання.

– Це непорівнювані речі. Ви там працюєте чорноробочим, а в моєму випадку – я прийду в теплий кабінет, ну в перспективі, я ж розглядав варіант відкриття своєї клініки. І це не порівняні речі, – каже лікар-стоматолог Віталій Пилип.

Про історії успішних людей, які за кордоном отримали знання, досвід і заробили грошей, та працювати і жити повернулися на Україну, у нашій програмі проекту “Голос громад” на каналі TV-4 у четвер, 30 березня. Початок о 20 годині.