додому суспільство Чортків продовжить боротьбу у Верховній раді за статус міста обласного значення

Чортків продовжить боротьбу у Верховній раді за статус міста обласного значення

799

У липні 2012 року Тернопільська обласна рада ухвалила рішення про надання Чорткову статусу міста обласного значення. Проект постанови у Верховній Раді підтримали у профільних комітетах – місцевого самоврядування та з питань регламенту. Проте при голосуванні у парламенті 19 червня не вистачило голосів. Вже 21 червня група депутатів знову зареєструвала у Верховній раді проект постанови щодо Чорткова.

Не 25% дохідної частини бюджету залишатиметься у місті в разі надання Чорткову стату обласного, а 75, а то й 80%, переконаний міський голова Михайло Вербіцький. Бюджетне законодавство в Україні – недосконале, каже очільник Чорткова.

Михайло Вербіцький, міський голова Чорткова: "У бюджетному законодавстві передбачено все однаково, монотонно. Тобто, формули до різних міст однакові. Хоча я особисто знаю депутата, який цим питаням займався і звертав увагу, що кожне місто, як правило, не можна брати як за 1 одиницю, за 1 ціле. Треба брати коефіцієнти. Чому саме? Бо в різних містах така складова є: кількість дитячих закладів, кількість громадян в місті, кількість доріг і так дальше подібне".

Руслан Кулик, співавтор проекту Постанови Верховної Ради України №11428 від 15.11.2012 року про надання Чорткову статусу міста обласного значення: "Були 2 варіанти, як до цього питання підійти. Питання підходити або комплексно, тобто зразу пропонувати 3 міста одночасно на сесії Верховної Ради, або виносити по кожному місту окремо. Відповідно, я був прихильник, щоб виносити кожне місто окремо. Чому? Тому що в практиці ще не було жодного, щоб зразу 3 міста від однієї області мало позитивне рішення в стінах парламенту".

19 червня Верховна Рада відхилила проект постанови "Про віднесення міста Чортків Чортківського району Тернопільської області до категорії міст обласного значення". За проголосували 155 народних депутатів, а мінімально необхідна кількість – 226. Того ж дня народні депутати за спрощеною процедурою голосували за надання місту Гола Пристань Херсонської області статусу обласного, проект постанови підтримали. У Голій Пристані п'ятнадцять тисяч населення, тоді як у Чорткові – вдвічі  більше.

В Тернопільській області лише один Тернопіль має статус обласного, тоді як в Україні таких міст 180, каже голова робочої групи з підготовки пропозицій щодо вдосконалення адміністративно-територіального устрою Тернопільської області Леонід Бицюра, і це значно послаблює позиції Тернопілля в майбутньому.

Леонід Бицюра, депутат Тернопільської обласної ради, голова робочої групи з підготовки пропозицій щодо вдосконалення адміністративно-територіального устрою Тернопільської області: "Ми просто втрачаємо дорогоцінний час, який потім відгукнеться нам тим, що люди скажуть: ну що ж, ви втратили свій потенціал, ви розтратили, люди виїхали, втрачені робочі місця і таке інше. А насправді адмінреформа вже триває. Ви знаєте, по скількох районах ліквідовано органи податкової, ліквідовано органи митниці, ліквідовано органи пошти. Люди заявлені на вивільнення в центри зайнятості. Тобто адмінреформа вже відбувається, але вона не прив'язана абсолютно до територіальної реформи і це погано, тому що це є хаос".

21 червня депутати зареєстрували у Верховній раді ще один проект постанови щодо надання Чорткову статусу міста обласного значення. Її ініціатори сподіваються, що третього липня вона буде розглянута у профільному комітеті, а 4 липня – у стінах парламенту. Далі у черзі на статус міст обласного значення – Бережани і Кременець.