додому суспільство Чому у Підволочиському ліцеї порушують права дітей перевірила прокуратура

Чому у Підволочиському ліцеї порушують права дітей перевірила прокуратура

624

Сьогодні – Всесвітній день дитини. Щорічно, 20 листопада світова спільнота відзначає це свято. Саме в цей день 1989 року резолюцією  Генеральної асамблеї ООН була прийнята Конвенція про права дитини. У світі – понад 2 мільярди дітей, 8 мільйонів з яких – це маленькі українці. Кожен з них народжується з правами. Соціальний захист дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування в Україні є одним із головних обов’язків держави. У Підволочиському  професійному ліцеї про права соціально незахищених дітей пам'ятали, проте забезпечити належне зуміли лише за втручання прокуратури. Чи легко стати на ноги, коли з дитинством прощаєшся у статусі "соціально-незахищеного"?

Сьогодні у Підволочиському професійному ліцеї робітничі професії здобувають 384 учні, з них – 7 дітей-сиріт і позбавлених батьківського піклування. Навчальний заклад діє уже понад 40 років. На потреби ринку тут відреагували появою нових спеціальностей. Тепер тут готують не лише слюсарів, радіотехніків, кухарів і швей. Додалися – адміністратор готельного бізнесу, оператор комп`ютерного набору, офіціант, бармен, перукар-модельєр, покоївка. Такі фахівці затребувані, а тому роботу знайти неважко чи в Україні, чи за кордоном. У всі роки, розповідає директор навчального закладу, тут навчались соціально незахищені діти. За українським законодавством таких учнів під час навчання забезпечують їжею, житлом, одягом і взуттям, а також після випуску – одноразовою грошовою допомогою в розмірі двох прожиткових мінімумів.

Микола Марцун, прокурор Підволочиського району: "Згідно з вимогами законодавства, кожна дитина мала отримати близько 7 тисяч гривень". 
 
Альона Яворська – одна із шести цьогорічних  дітей-сиріт, випускників Підволочиського ліцею і одна з трьох, яких вдалось забезпечити роботою. Після випускного дівчина не отримала гарантованої допомоги. Про належні їй гроші знала і потребувала, але зарадити нічим не могла доки не втрутилася прокуратура.

Микола Марцун, прокурор Підволочиського району: "Прокуратурою Підволочиського району проведено перевірку в Підволочиському професійному ліцеї, зафіксовано порушення прав дітей. Так встановлено, що троє дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування не отримали допомоги після закінчення навчального зпкладу. Крім того шістьом дітям-сиротам та позбавленим батьківського піклування не забезпечено одягом, взуттям та іншим інвентарем. Прокуратурою району забезпечено виплату вказаним дітям. Всі діти мають необхідні кошти, отримали взуття, одяг і інвентар".

Валерій Мельник, директор Підволочиського професійного ліцею: "Була затримка по виплаті грошей із суми на отримання одягу, взуття. Завдяки прокуратурі, а ситуація така, що гроші важко проходили по казначейству, але втрутилась прокуратура і всі питання рішили".

У вересні Альона Яворська і ще двоє випускників Підволочиського ліцею гроші отримали, а вони розійшлися, як гарячі пиріжки.

Альона Яворська, випускниця Підволочиського професійного ліцею: "Суми вже давно нема. Я потратила на необхідне. Заплатила, бо була деякі кошти винна, квартиру знімала, заплатила. Та й так".

Сьогодні Альона працює і винаймає квартиру. Заробітки стабільні, але грошей не вистачає. Аби  впевнено стати на ноги, має намір податися за кордон.