додому Новини Чому пільговикам без соціальної карти тернополянина відмовляють у безкоштовному проїзді. Роз’яснення

Чому пільговикам без соціальної карти тернополянина відмовляють у безкоштовному проїзді. Роз’яснення

1226

Тернополянці, яка супроводжувала дитину з інвалідністю, відмовили у праві безкоштовного проїзду. Водій пояснив це тим, що посвідчення не підкріплене соціальною карткою тернополянина і без неї недійсне. Хто правий у цій ситуації – дізнавалась наша знімальна група.

Тернополянка Ірина попросилась у майже порожню маршрутку за посвідченням, оскільки супроводжувала дитину з інвалідністю. Шофер у перевезенні їм відмовив. Мовляв, без соціальної карти тернополянина безкоштовно не можна.

– Шофер мені відповів, що це “липові” посвідчення, їх дуже багато і тому місто Тернопіль, влада Тернополя запропонували оці соціальні карти, щоб підтверджувати дійсність свого посвідчення. Я знаю, що Конституція дає мені це право, закон України їздити по посвідченню, якщо є місце в маршрутці, я можу використати цей шанс, – говорить мешканка Тернополя Ірина.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Безквиткових пасажирів штрафуватимуть, водіям платитимуть за кілометр – результат страйку водіїв

На наступній зупинці жінка вийшла. Скаржиться: із ситуацією, коли пільговиків без соціальної картки тернополянина водії перевозити відмовлялись, стикалась неодноразово. Каже, оскільки держава дала їй право їздити за посвідченням, ним і користується. Та не знає, наскільки правомірно міські структури забороняти ним користуватись.

– Я також хотіла зробити цю соціальну карту, але мені сказали, що потібно взяти ідентифікаційний код на дитину. Це треба піти в податкову і замовити, потім піти і його забрати, потім піти також, ОСББ в нас нема, жеку, то я би мала піти в соцбез і це робити. Це з дитиною маленькою звичайно що важко робити, – каже Ірина.

Аби користуватись пільгою, соціальну карту тернополянина все ж потрібно виготовити. У Тернополі прийняли рішення перейти на нову систему оплати за проїзд, яке затвердила сесія міськради. Це дозволяють нові зміни у законодавстві, пояснюють в міському управлінні транспорту, комунікацій та зв’язку.

– Ці законодавчі акти, що стосуються про пільги, що стосуються, Закон про автомобільний транспорт, про місцеве самоврядування, амінкодекс, надають таке право органам місцевого самоврядування. Тому пільговику, який є зареєстрований на адміністративній території міста Тернополя є обов’язковим, щоб мати пільг, мати в наявності персоніфікований електронний квиток, – каже начальник управління транспорту, комунікацій та зв’язку ТМР Ігор Мединський.

Водії не перевозитимуть пасажирів-пільговиків без соціальної картки тернополянина. Безбілетних тернополян ж штрафуватимуть контролери.

Нагадаємо, 10 січня у Тернополі більшість маршруток не вийшли на звичайний маршрут. Водії автобусів організовували страйк біля міської ради.