додому суспільство Чому на пішоходних переходах трапляються аварії?

Чому на пішоходних переходах трапляються аварії?

673

Сьогодні, близько 9 години ранку, на пішохідному переході на проспекті Злуки у Тернополі автівка збили чоловіка. За словами очевидців, винним у цій ситуації був сам потерпілий, оскільки раптово вибіг на дорогу. Водій встиг пригальмувати, проте все ж зачепив людину.

Чому на пішоходних переходах нерідко трапляються аварії? Чому пішоходи не завжди усвідомлюють, що вони мають не лише права а й обов'язки? Чому водії не вважають пішоходів повноцінними учасниками дорожнього руху?

Вулиця "15 квітня" у Тернополі: до найближчого пішохідного переходу рукою подати, однак для деяких пішоходів це задалеко. Забуваючи про власну безпеку, ігноруючи інтенсивність руху автівок, перебігають де заманеться.

Деякі пішоходи свідомо порушують правила дорожнього руху. Не лякають ні попередження інспекторів, ні штрафи у розмірі від 55 до 85 гривень.

Пішохід: "От дивіться, Краще от так:  дивлюсь там, нема, далеко, дивлюсь тут, і перебіг, краще воно получається як на світлофор, бо на світлофорі ти йдеш собі сміло".   

Найбільш небезпечні ділянки у Тернополі: на вулиці Степана Бандери, Тарнавського, 15 Квітня, проспекті Злуки. І не тільки поза межами пішохідних переходів, а на самій зебрі тут часто трапляються аварії.

Василь Барановський, начальник сектору профілактичної роботи УДАІ УМВСУ в Тернопільській області: "На даний момент бачимо, що все ж таки наші пішоходи не обережні, порушують вимоги правил дорожнього руху, переходять вулицю поза межами пішохідного переходу. Чим наражають себе на небезпеку. Пішохід, який навіть знаходиться на пішохідному переході, він повинен подбати про свою безпеку, і впевнитись, що всі авто зупинились, і тільки тоді здійснювати перехід вулиці".

Не тільки пішоходи, грубо порушують правила дорожнього руху і водії. Класифікуючи аварії цього року, працівники ДАІ кажуть: лідирують наїзди на пішоходів, ігнорування світлофора. Також побільшало водіїв, які не мають достатнього досвіду водіння. На дорогах міжміського значення водії найчастіше перевищують швидкість або виїжджають на смугу зустрічного руху.

Через зростання аварійності та дедалі частіше порушення правил дорожнього руху, Державтоінспекція області тримає водіїв та пішоходів під пильним контролем. Впродовж цього тижня інспектори провели ряд операцій: "Пішохід", "Перевищення швидкості", "П'яний водій – злочинець". Сьогодні державтоінспекція підраховує кількість складених протоколів.