Головна надзвичайне Чому гине риба на Гусятинщині – з’ясовують спеціалісти

Чому гине риба на Гусятинщині – з’ясовують спеціалісти

463

85 карасів та 17 коропів – стільки мертвої риби знайшли у ставку неподалік села Рудки на Гусятинщині працівники "Тернопільрибоохорони". Що забруднило водойму та спричинило загибель риби і чи вода у ставку є небезпечною для людей наразі з`ясовують спеціалісти.

На березі цього ставка мав бути піщаний пляж. Зараз тут ні купатися, ні засмагати неможливо: у воді плаває мертва риба, а на березі – сморід. Таку картину тут побачили вранці 8 липня. Орендарі ставка розповідають: те, що риба нездорова, зауважили ще напередодні.

Володимир Черниш, орендар ставу у селі Рудки Гусятинського району: "В суботу риба була в`яла на греблях, можна було руками її ловити. Зараз,  в понеділок зранку ми приїхали, як бачите, десь коло 80 штук здохлої риби. Не знаємо  від чого, причини. Сморід сильний є на ставі".

Така ситуація на ставку трапляється щороку, розповідають у селі. Але минулого разу – восени  – риба не гинула, був тільки сморід. Чим забруднена вода цього разу та чи шкідлива вона для людей – наразі з`ясовують спеціалісти.

ЧИТАТИ ЩЕ: Озера без дна є на Гусятинщині

Денис Коваль, завідувач сектору іхтіології та регулювання рибальства "Тернопільрибохорони": "Є складений акт обстеження водойми, а також підрахунку загиблої риби, зокрема нараховано по видах. Це карась – 85 екземплярів та коропа 17 екземплярів".

Ще невідомо, хто винен у цій ситуації та хто буде відшкодовувати збитки. Тому працівники водного господарства висловлюють лише припущення.

Євстахій Парасій, провідний інженер з водних ресурсів Чортківського міжрайонного управління  водного господарства: "Дана ситуація склалась того, що по каналу попала брудна вода сюди. При обстеженні каналів ми виявили, що Хоростківський цукровий завод в прибережній захисній смузі зробив заборонений відстойник жому. Після зливних дощів була промита дамба обвинування і, напевно, що стоки звідти потрапили сюди".

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here