додому Новини Чоловіка, який поміняв у банку фальшиві євро, розшукують

Чоловіка, який поміняв у банку фальшиві євро, розшукують

653

1310У Почаївському відділенні «Ощадбанку» невідомий обміняв фальшиві євро на гривні. За словами касирів банківської установи, до віконця каси зловмисник підійшов у розпалі робочого дня. Він показав працівниці банку свій паспорт та попросив обміняти три купюри по 200 євро на українські гроші.

Неладне касирка запідозрила щойно взяла іноземні банкноти в руки. Як повідомив перший заступник начальника Кременецького райвідділу міліції Артур Собчук, жінка майже 20 хвилин сканувала їх на пристрої, призначеному для оперативної перевірки дійсності грошових знаків. Однак сканер показав, що лише деякі ознаки захисту купюр не відповідали вимогам європейських банкнот. На відео з камер спостереження помітно, що перевіркою на пристрої касир не обмежилася. Разом із колегою взялася порівнювати отримані від клієнта банкноти зі зразком у методичному посібнику.

Тим часом у відділенні зібралася чимала черга. Зрештою, касир прийняла рішення провести операцію купівлі-продажу валюти. В обмін на 600 євро видала чоловікові майже 12 тисяч гривень. Після цього він покинув приміщення банку. Під кінець робочого дня сумніви щодо справжності підозрілих банкнот у касирки лише посилилися. Враховуючи усі обставини, керівники банківського відділення повідомили про випадок місцевих правоохоронців, а гроші направили для перевірки у Нацбанк.

Експертиза, проведена департаментом грошового обігу Національного банку України підтвердила, що купюри підроблені.

1211

По даному факту міліціонери відкрили кримінальне провадження за частиною 1 статті 199 Кримінального кодексу України – виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою збуту, а також збут підробленої національної валюти України у виді банкнот чи металевої монети, іноземної валюти, державних цінних паперів чи білетів державної лотереї. Триває слідство.

Камера відеоспостереження зафіксувала зловмисника. Уважно придивіться до зображення, якщо ви впізнали особу, телефонуйте за номерами у Кременці (код 03546) 2-22-45, 2-19-36, або 102 у будь-який підрозділ міліції.