додому надзвичайне Чоловік загинув під час пожежі гуртожитка в Заліщиках (відео)

Чоловік загинув під час пожежі гуртожитка в Заліщиках (відео)

513

Одна людина загинула та семеро трамованих внаслідок пожежі, яка трапилась у Заліщиках вночі 26 січня. Загорівся 5-поверховий гуртожиток одного з місцевих коледжів. 16 людей евакуювали. На місці події працювала оперативна група обласного Управління Державної служби надзвичайних ситуацій під керівництвом начальника генерал-майора Євгена Лукавого.

Пожежа виникла 26 січня близько 1 години ночі. Загорілась одна з кімнат гуртожитку на четвертому поверсі. Її власник Володимир Корищук пригадує:
– Включив плитку, і дуйку включив, вийшов в туалет покурити, прийшов, там стовп диму стоїть. Побіг в сусідній блок, виключив світло і сказав їм, що пожар. Сказав визивайте пожарку. Пам'ятаю, що я вигнегасники зривав хотів, хоча б щось потушити. 5 вонегасників – і нічого не дало.

Вогнегасники не допомагали, тоді вогонь перекинувся на сусідню кімнату. У цей момент приїхали рятувальники.

Анатолій, потерпілий: "Ми якраз з братом спали, потім зайшли рятувальники, вибили двері і сказали, що сусідня кімната горить. Рятувальники винесли моїх брата і сестру і я вийшов з ними".  

Василь Гаврилюк, свідок: "Отримавши повідомлення вахтера чергового, я прибув на місце події, де дійсно побачив, що вже працювали рятувальники, гасили пожежу. Одночасно проводилась евакуація людей".

Аби врятувати людей, миттєво прийняли рішення про евакуацію. Також рятувальники залучали дві ланки газодимозахисної служби. Під час гасіння пожежі вдалось врятувати 16 людей, з них 3 дітей.

Андрій Пачва, начальник Заліщицького районного відділу Управління ДСНС України у Тернопільській області: "Загальна кількість врятованих складає 16 чоловік, водночас з рятуванням людей проводилось гасіння пожежі житлової кімнати 4 поверху. На місці події працювали три рожежно-рятувальних підрозділи,один із них команди смт. Товсте".

Одна людина, 60-ти років, загинула, ще 7 з місця пожежі госпіталізували з діагнозом «Отруєння продуктами горіння». Згоріли усі речі у двох кімнатах гуртожитку. Причину виникнення пожежі наразі встановлюють.