додому суспільство Чи зможуть депутати скинути Хоптяна?

Чи зможуть депутати скинути Хоптяна?

580

Недовіру голові Тернопільської облдержадміністрації Валентину Хоптяну висловили сьогодні депутати обласної ради. Крім того, депутати Тернопільської обласної ради визнали роботу облдержадміністрації незадовільною та відкликали делеговані повноваження. Натомість депутати утворили виконавчий комітет виконавчого апарату обласної ради, який зможе координувати діяльність структурних підрозділів облдержадміністрації.

Облдержадміністрацію і нині продовжують пікетувати, головно тернопільські вчителі, які незадоволені розподілом грошей на заробітні плати.

Павло Літинський, директор ЗОШ №11 Тернополя: "Ми освітяни Тернополя хочимо просити і вимагаємо в ОДа провести справедливий розподіл коштів для підтримання потребосвіти міста Тернополя".

Інна Іванюк, директор ЗОШ№2: "Нам сказали, що на листопад і грудень вже грошей практично немає. Штучно створюється економіядля шкіл, цілий вересень було холодно, зараза зарплати, і тому ми вимагаємо відставки голови ОДА Хоптяна, або його каятття перед народом, бо він повинен бути з народом українським".

Тим часом в обласній раді розпочали засідання 48 сесії, у порядку денному одне питання – звіт голови Тернопільської ОДА про здійснення адміністрацією делегованих Тернопільською облрадою повноважень. Згодом порядок денний доповнили ще кількома питаннями – серед них – недовіра голові ОДА Валентину Хоптяну. У залі зареєструвалось 65 депутатів, від Партії Регіонів – лише один – Павло Федик. Відсутність колег депутат пояснив таким чином:

Павло Федик, депутат Тернопільської облради /ПР/: "Вчора, коли була погоджувальна рада, мені сказали, що людей з майдану не буде, і лдепутати зможуть працювати спокійно, без тиску , але це не було дотримано і це рішення не приходити фракції, кожен приймав з депутатів сам".

Оскільки Валентин Хоптян не прийшов на пленарне засідання, офіційно очільник області зараз у відрядженні в Києві, пояснення давав його заступник Василь Гецько. З його слів, звітувати за це питання ОДА планує в І кварталі 2014 року. Виступаючі депутати висловили своє обурення діями очільників облдержадміністрації. Сесія визнала роботу ОДА незадовільною та зупинила дію пункту 1 рішення облради від 8 вересня 2006 року № 39 «Про делегування Тернопільській облдержадміністрації окремих повноважень Тернопільської обласної ради п’ятого скликання».

Роман Навроцький, депутат Тернопільської обласної ради: "Ми змучились слухати про поголів'я худоби, про високі надої, про льодяникові палаци, про катки. про плаватєльні басейни, ми все це словоблудство чули і сьогодні влада не готова звітувати ні перед депутатами, ні перед народом. Сьогодні влада провокує людей і сьогодні ОДА є тією владою, яка виконує злочинні вказівки Януковича".

Олександр Стадник, депутат Тернопільської обласної ради: "Влада, яка пролила кров, вона не легітивна, вона себе вичерпала, і в європейській країні вона повинна піти у відставку. В Прибалтиці впав супер-маркет, прем'єр-міністр у відставку пішов, а тут влада пролила кров, пролила кров наших дітей".

Далі шляхом таємного голосування Валентину Хоптяну висловили недовіру 62 депутати. Недовіра носить рекомендаційний характер – на розгляд Президента України. Якби 2/3, тобто 80 депутатів облради проголосували “За”, тоді б Валентина Хоптяна, згідно з законом, усунули автоматично.

Леонід Бицюра, депутат Тернопільської обласної ради: "В разі, якщо рішення приймається простою більшістю, Президент має право приймати рішення стосовно відставки голови Тернопільської ОДА, тобто таким чином є люфт, якщо 2/3 то голова йде у відставку, а якщо проста більшість – винесення питання на розгляд Президента України". 

Також депутати Тернопільської обласної ради затвердили зміни у бюджеті на 2013 рік, які стосуються розподілу грошей на заробітні плати бюджетникам.