додому суспільство Четвертий день мешканці кількох сіл Теребовлянського району без автобуса та обіцяють перекрити...

Четвертий день мешканці кількох сіл Теребовлянського району без автобуса та обіцяють перекрити дорогу.

378

Четвертий день мешканці кількох сіл Теребовлянського району без автобуса. Він був не єдиним, яким люди добирались на роботу, а діти в школу, проте найзручнішим. У перевізника ж нещодавно забрали право курсувати машрутом, через те, що в ухвалі суду не було чітко вказано, хто має тут здійснювати перевезення. Наступний конкурс, де обиратимуть перевізника – наприкінці січня, проте люди говорять, що якщо їм не повернуть водія автобуса, якого вони знають, та якому довіряють – вони просто перекриють дорогу.

Лошнів Сущин, Остальці, Скоморохи – мешканці цих сіл сьогодні прийшли під тернопільську облдержадміністрацію аби відстояти своє. Четвертий день найзручніший автобус із маршрутом "Тернопіль-Теребовля через Скоморохи" – не ходить.

– В нас, наприклад, діти не мають чим їхати до школи, люди не мають чим їхати на роботу, з роботи. Вчителі не мають чим до школи їхати.

У незручний для себе час люди добираються іншим автобусом, проте новий перевізник їх не влаштовує.

– Наприклад, до Лошнева. Березюк бере одну гривню, а Янковський бере два гривні. А шо ми такі мільйонери? Ми не мільйонери. Обзиває нецензурними словами.

Перевізник Борис Березюк, який обслуговував цей маршрут, розказує, що в 2012 його незаконно було позбавлено можливості здійснювати перевезення. Упродовж року він відсуджував своє право у Львівському апеляційному суді. Той прийняв рішення на його користь, тож перевізник отримав дозвіл возити пасажирів маршрутом протягом трьох років. Проте нещодавно, скаржиться, заднім числом йому заборонили обслуговувати маршрут, який виставили на конкурс. У відділі транспорту Тернопільської ОДА пояснюють – все законно.

Григорій Головатий, начальник відділу транспорту Тернопільської ОДА: "Нечітко була прийнята постанова Львівського адміністративного апеляційного суду від 20 серпня 2013 року, якій чітко не було вказано, хто має здійснювати перевезення на автобусному маршруті Тернопіль-Теребовля через Скоморохи. Департамент задля чіткого врегулювання звернувся за роз'ясненнями до Львівського апеляційного суду, щоб розставити крапки над і".

За словами Григорія Головатого, Львівський апеляційний суд своєю ухвалою від 19 листопада цього року чітко пояснив, що право на здійснення перевезень на вказаному автобусному маршруті не надано жодному з перевізників. Тобто обласна державна адміністрація не в праві заключати договір з жодним із них. Тому і було прийнято рішення розірвати договір із Борисом Березюком. Рішення – правомірне,   пояснюють в ОДА, оскільки право здійснення пасажирських перевезень на будь-якому маршруті, відповідно до закону про автомобольний транспорт, надається виключно на конкурсній основі, який надає обласний конкурсний комітет. Його засідання відбудеться 30 січня, після конкурсу і відновлять маршрут. До того ж часу люди мусять перечекати.

Григорій Головатий, начальник відділу транспорту Тернопільської ОДА: "До 31 січня будуть забезпечувати перевізники, які працюють на суміжних маршрутах, які погодились там на 9 км з Лошніва продовжити маршрут. Час дозволяє. вони будуть здійснювати перевезення до Теребовлі. В ранкові години на навчання учнів буде забезпечувати департамент освіти".

Проте люди кажуть, що якщо їм негайно не повернуть саме цей маршрут та цього перевізника – вони перекриють дорогу.

Борис Березюк, перевізник: "Я беру путівку, механіка, лікаря і виїжджаю на маршрут. Спробуйте мені в цьому помішати, вся відповідальність ляже на вас".