додому здоров'я Четверо мешканців Тернопільщини потрапили у лікарню через переохолодження

Четверо мешканців Тернопільщини потрапили у лікарню через переохолодження

441

Четверо мешканців Тернопільщини потрапили у лікарню через переохолодження за останній тиждень. Потерпілі – не безхатченки, а звичайні люди. Тому рятувальники області вкотре застерігають берегти своє здоров'я та одягатися відповідно до погоди.

І хоч температура повітря минулого тижня не була критично низькою, мешканці Тернопільщини продовжують звертатися у лікарні через переохолодження. В управлінні МНС Тернопільської області пояснюють, питання температури для нашого регіону дуже відносне. Через високу вологість повітря обмороження різних ділянок тіла може статися і  за нульової температури, чи навіть при +1 і +2. А от потрапляють у лікарні мешканці області через власну необачність. Четверо людей, які постраждали за останній тиждень – не безхатченки.

Олена Воробець, помічник начальника Територіального управління МНС в Тернопільській області: "Серед них є молоді, забезпечені люди, яким не повинно було грозити. Так є серед них громадянин 1979 року народження, який поступив у першу лікарню Тернополя з обмороженням обох вух. Тобто, швидше за все, що людина вийшла без головного убору в  холодну погоду і допустила обмороження важливої ділянки".

Рецепт від перехолодження простий: тепло вдягатися. Найкраще одягати кілька шарів одягу з натуральних тканин. Захищати від холоду потрібно також шию, вуха, ступні і кисті рук. Не вживати алкоголю. Взимку виходити на вулицю краще після ситного сніданку, який включає гарячі страви. В іншому випадку організму доведеться витрачати на обігрів власну енергію. При переохолодженні потерпілому потрібно надати першу медичну допомогу. Насамперед, занести його у тепле приміщення, зняти одяг та взуття. Якщо є ушкодження кінцівок, їх треба зігрівати у теплій воді, постійно підвищуючи температуру, починаючи від 37 градусів і до 40 градусів.

Олена Воробець, помічник начальника Територіального управління МНС України у Тернопільській області: "Потрібно про це пам'ятати не лише у морозну погоду, а й у вітряну. Тепло вдягатися, не тільки при морозі, а й у вітряну погоду, при підвищеній вологості. І головне – пам'ятати, яким може бути небезпечим переохолодження".

попередня статтяЗа непочищений сніг – штраф
наступна стаття14 мешканців нашого краю отримали звання “Людина року-2012”