додому Новини Чергове зібрання представників ОСББ відбулося в “Перемозі”

Чергове зібрання представників ОСББ відбулося в “Перемозі”

495

vlcsnap-2016-05-26-17h23m25s755Чергове зібрання представників ОСББ відбулося в Українському домі “Перемога” у Тернополі. Цього разу голови ОСББ спілкувалися з соціальними працівниками та екологами. Йшлося про позитивні зміни щодо поводження з твердими побутовими відходами і не тільки про це. Організували зустріч спілка «Рада голів ОСББ міста Тернополя» та громадська організація «Об’єднання «Самопоміч».

Голови ОСББ прийшли на зібрання, щоб поділитися новинами, вирішити побутові питання і перейняти досвід у виконавчих служб Тернополя. Також заручитися співпрацею з приватними підприємствами.

– Зараз змінилася норма споживання тобто, першочергово люди, мешканці будинків звертаються до голів своїх будинків. І щоб вони могли надати інформацію вичерпну, зараз відбувається така зустріч. Також на зустріч запрошений представник екології по зрізці дерев на прибудинковій території, по висадженню дерев також на прибудинковій території. Просто самовільно висаджувати чи зрізати заборонено. В нас направляють на шлях правильний, як це правильно виконувати, – розповідає  голова ГС “Рада голів ОСББ” Тернополя, депутат фракції “Об’єднання “Самопоміч” Сергій Лупак.

Представники ОСББ кажуть: роботи їм вистачає.

– Питань таких виникає багато по причині зміни законодавчих актів. От у нас в лютому мінялися законодавчі акти по оформленню документів установчих на ОСББ, сьогодні вже травень, а вони вже змінилися. Дуже часто міняються, це раз. Друге – створюється в нашому місті аварійна служба. Ми знали, що вона створюється, вже наскільки розуміємо – вона створена, а нам, як головам ОСББ, ця інформація не донесена, – говорить голова ОСББ “Квітневе” Анатолій Боднар.


Загалом у Тернополі зареєстровані майже 400 ОСББ. Спілка “Рада голів ОСББ міста Тернополя” та громадська організація “Об’єднання “Самопоміч” для їхніх представників регулярно організовують зустрічі з різними спікерами. Також надають консультації для тих, хто ще визначається, чи створювати ОСББ.

– Ми проводим своєрідні так звані виїзні навчання. Це коли біля будинку збираються група із створення ОСББ. Приїжджають наші фахівці, розповідають всі плюси та мінуси створення ОСББ. Тобто ми не впливаємо на думку людей. Ми їм розповідаємо позитив, негатив. Далі вони самі приймають рішення, проводимо групові навчання у нас на офісі в осередку, – каже голова політичного осередку “Об’єднання “Самопоміч” у Тернополі Андрій Грицишин.

Також інформацію щодо створення ОСББ можна отримати завітавши в офіс громадської організації “Об’єднання “Самопоміч”.