додому духовність Через затори і паралізований рух громадського транспорту, люди на роботу йшли пішки

Через затори і паралізований рух громадського транспорту, люди на роботу йшли пішки

517

В обласному центрі найскладнішим виявився ранок у час-пік, коли люди поспішали на  роботу.  Через затори паралізований рух громадського транспорту, люди на роботу йшли пішки  За кілька годин випала двотижнева норма снігу, кажуть синоптики. Посипати дороги і оперативно протистояти негоді у Тернополі в час з дев'ятої години ранку до опівдня комунальники, кажуть, не могли з кількох причин. Про те, що завадило роботі і як працюють та планують працювати комунальники у місті та області – Юлія Судомир.

Сьогодні зранку громадський транспорт Тернополя зупинився, водії скаржаться на неприбрані дороги, а пасажири додому, чи на роботу добираються пішки.

Перехожий: "Я в екстазі від руху транспорту. Я знаю точно, що мало би бути купа техніки, ще вчора мали бути там якісь підприємства, зв'язані з тим, щоб сьогодні всьо було нормально. Сьогодні всім нормально, всім абсолютно, і мені тоже".

Перехожий: "Туди доїхав нормально, а назад бачите… Ну всьо добре, там на верху планують".

Перехожий: "Ну одиничкою їхав, далі біля цуму встав, всі люди вийшли, дальше не їдуть маршрутки".

Поки пішоходи йдуть пішки, водії стоять у заторі. На залізничному мості, що біля технічного університету – сотні автомобілів чекають поки виїде маршрутка, яка забоксувала на невеликому підйомі через слизьку дорогу.

Водій таксі: "Шо не бачите шо… Ніхто нічо не робить, ні одної машини я сьогодні не бачив спецтранспорту. Всюди погано, шо маєм, то маєм, дякуєм владі".

Ускладнений рух на залізничному мості, і не тільки  і через перебої з електропостачанням. Більше сорока тролейбусів у місті зупинились, що також ускладнило рух автомобілів.

Водій тролейбуса: "- А варто було випускати тролейбуси в таку погоду?
– Я думаю, що ні.
– А чому?
– А як ви гадаєте?
– Довго вже стоїте?
– Вже десь 2 години".

Близько  опівдня на мості з'явився перший піскорозкидач і автомобілі, хоча й повільно, але продовжили рух. Тим часом, відповідальні  за недопущення надзвичайної ситуації у місті та області  повідомили як боряться зі стихією на місцях і радились, що робити далі

Василь Майка, начальник управління з питань надзвичайних ситуацій Тернопільської облдержадміністрації: "З обласного матеріального резерву було виділено пальне для дочірнього підприємства "Облавтодор", це бензин був виділений майже 3,5 тисячі літрів і пальне для державної служби з надзвичайних ситуацій в області. На сьогодні на дорогах працює 70 одиниць техніки "Облавтодору", 35 піскорозкидачів, хоть ефект незначний, але все одно треба посипати, тому що створюється на дорозі укат такий слизький, йде перевитрата матеріалів, але ми мусимо на це йти для того, щоб не допустити аварійних ситуацій".

Сьогодні за кілька годин вранці у Тернополі випала двотижнева норма снігу, кажуть синоптики. Протистояти негоді вранці комунальникам не вдавалося через обмежений рух. До проблемних ділянок доріг добратись було неможливо. Вже в обід і після обіду ситуація на тернопільських дорогах дещо покращилась, затори зменшились, а дороги почали посипати. Всього у Тернополі сьогодні працювало шість піскорозкидачів та тисяча комунальників. Розчищати дороги комунальні служби поки не збираються, чекають поки на сніг подіє піщано-сольова суміш, якою посипають дороги.

Владислав Стемковський, заступник міського голови Тернополя: "Дана піщано-сольова суміш створює кашу, яка незручна водіям. Ми не спішимо її зараз забирати, тому що вона повинна спрацювати до кінця. Тобто вона не повинна дати можливості утворитися льоду, утворитися цьому накату. Зараз ми слідкуєм за станом дорожного покриття і продовжкєм здійснювати посипання. Тільки ми бачимо, що температура виходить до мінус десять, ми зразу починаєм це все згрібати, щоб не утворилися ці вали, тому що на ранок це вже буде колія, по якій буде складно проїхати".

Один день негоди, а ще більше різка зміна температур  руйнують дорожнє покриття, кажуть у міській раді. Один такий день обходиться місту незапланованими витратами у суму понад мільйон гривень.