додому надзвичайне Через замети до тридцяти сіл області доїхати неможливо

Через замети до тридцяти сіл області доїхати неможливо

589

Через сильний вітер на Тернопільщині снігом перемітає дороги. 24 лютого в селі Мізюринці Шумського району в снігових заметах застрягло два автобуси в яких перебували 30 пасажирів, з них 12 дітей. Аби вивільнити транспорт та людей з снігового полону, залучили черговий караул  місцевої пожежної команди села Великі Дедеркали. Крім того проблемними залишаються ділянки дороги Почаїв-Зборів та Кременецький напрямок, там можна проїхати лише однією смугою автошляху. Інспектори ДАІ звертаються до водіїв без потреби не виїжджати на дороги області. Сьогодні проїзд на кількох напрямках залишається ускладненим, до 30 сіл області доїзду досі немає.

У вихідні через сильний вітер снігом перемело кілька автошляхів Тернопільщини. 24 лютого в селі Мізюринці Шумського району в снігових заметах застрягло два автобуси, в яких перебували 30 пасажирів, з них 12 дітей. Аби вивільнити транспорт та людей з снігового полону, залучили черговий караул  місцевої пожежної команди села Великі Дедеркали. Крім того у Козівському районі через снігові замети карета швидкої, яка їхала до села Хоростець, де у вагітної жінки почались раптові пологи, опинилась заблокованою у снігових заметах. Рятувальники, що прибули на місце події, допомогли медикам добратися до вагітної. Жінка народила у фельдшерсько-акушерському пункті.

Олена Воробець, помічник начальника Територіального управління МНС у Тернопільській області: "Така ситуація склалась, бо на обочині не росли дерева і не стільки через сніг, скільки через сильний вітер дорогу перемело, крім того, був затор на даному відрізку дороги, в який першим попав рейсовий автобус Козова-Львів, в якому знаходилось багато студентів, які їхали зі Львова додому. Просидівши 3 години в автобусі, люди покинули автобус потім і добирались іншими транспортними засобами до місць призначень. Ніхто не постраждав, випадків переохолодження не було".

Деякі ділянки автошляхів працівники ДАІ змушені були тимчасово перекрити, аби розчистити дорогу для вільного проїзду. Впродовж вихідних утрудненим був рух на дорозі Почаїв-Зборів. Ще сьогодні до 30 сіл області немає доїзду. Проте, у Державтоінспекції запевняють: як тільки розчистять дороги від снігу, рух буде відновлено.

Володимир Продеус, начальник сектору профілактичної роботи управління ДАІ в області: "Цими вихідними через складні погодні умови та сильний вітер, надувало з полів сніг і через це проїзд був утруднений, проїзд був забезпечений, але всеж таки утруднений. На даний час там техніка працює і,я думаю, до кінця дня проїзд буде забезпечений".

У Державтоінспекції закликають водіїв не втрачати пильність. Аби не стати заручниками погоди у ДАІ радять слідкувати за технічним станом автомобіля, дотримуватися правил паркування, аби не заважати роботі снігоочисної техніки, вмикати ближнє світло фар під час туману або сильного снігу.

Володимир Продеус, начальник сектору профілактичної роботи управління ДАІ в області: "До водіїв хотілося б звернутися з проханням, щоб вони враховували дорожню обстановку, чітко та неухильно дотримувались правил дорожнього руху, що в поджальшому їх вбереже від ДТП".

Тим часом синоптики прогнозують штормове попередження на наступні дні. Нічний мінус змінюватиме денний плюс, через це на дорогах збережеться ожеледиця. Крім того, прогнозують і сильний туман з видимістю 200-500 метрів.