додому надзвичайне Через сильні опади та танення снігу рівень води в річках України зростає

Через сильні опади та танення снігу рівень води в річках України зростає

625

На Закарпатті залишаються підтопленими 145 дворогосподарств та близько 96 га сільгоспугідь. За останню добу рівень води у Дністрі зріс від 3 до 18 сантиметрів, а в межах Нижніва до 26 сантиметрів. Рятувальники та синоптики заспокоюють, кажуть цей рівень не критичний, до прикладу, аби вода в районі Заліщик, вийшла з берегів, її рівень повинен піднятися більш ніж на три метри.

На річці Дністер, кажуть рятувальники, наразі зберігається льодовий режим, формується льодохід. Якщо у містах Галич, Нижнів – Дністер чистий, то на Тернопільщині лід починає руйнуватися. Проте коли на Івано-Франківщині річка тече в прямолінійному руслі, то в нашій області вона звивиста та з острівцями посередині. Лід, який починає руйнуватися на таких ділянках може зупинитися та сповільнити течії лівих приток Дністра: Джурин, Золота Липа, Стрипа, Серет, Нічлава, Збруч, а це може призвести до підвищення рівнів води, кажуть рятувальники.
 
Ігор Греса, начальник відділу цивільного захисту Територіального управління МНС України у Тернопільській області: "Завдяки чому там можуть ще виникнути підтоплення? Завдяки тому, що люди засмічують, не чистять річки, тому так само, в тих місцях, де забруднена річка, там можуть виникнути стихійно такі підтопленя. Тобто тут вже людський фактор. Тут (показує на карті) може залежати від погоди, як пройде лід, але погода нам показує, що все добре, ввечері підмерзає, вдень тепло, воно все йде поступово, тобто такої загрози в нас зараз явної немає".
 
Ускладнити ситуацію, кажуть в Тернопільскому гідрометеоцентрі, може сильний дощ, що випадатиме під час танення снігу. Проте в найближчі десять днів такої погоди на Тернопільщині не прогнозують. Наразі рівень води у річках області – середній і нижчий середнього.
 
Ігор Греса,начальник відділу цивільного захисту Територіального управління МНС України у Тернопільській області: "Підйом рівнів води спостерігається приблизно на 10 сантиметрів вдень на Дністрі. Але там, щоб було підтоплення, щоб вода тільки вийшла з берегів треба щоб ще піднялося на три метри. Поки такого немає, наразі все спокійно. Також ще маємо басейн – притоки ріки Прип'ять, це в нас Горинь, Іква – це Кременецький, Лановецький район. Там також можливі підтоплення. Але поки все спокійно". 
 
У підпорядкуванні Тернопільського гідрометеоцентру знаходяться 22 гідрологічні пости, які розташовані в межах трьох областей: Тернопільської, Хмельницької та Івано-Франківської. Відомості саме з цих постів дають можливість синоптикам фіксувати рівні води на річках. Наразі, каже Оксана Софінська, річки на Тернопільщині поступово очищаються від льоду. Через потепління, випадання дощів, мокрого снігу рівні води зростатимуть, але небезпечних позначок не досягнуть в найближчі півтора-два тижні.
 
Оксана Софінська, завідувач сектору організації робіт Тернопільського обласного гідрометеоцентру: "На сьогоднішній день інформації про те, що ми очікуємо підтоплення немає. Але все залежить від того, в якому стані річка. Тобто, якщо там захаращеність у вигляді сміття, у вигляді верболозів, якщо вона не є розчищеною, в разі якого невеличкого затору, звичайно можуть бути підтоплення незначні і вихід на заплави, але це все не за рахунок танення снігу і випадання опадів, а за рахунок місцевих факторів".