додому суспільство Через спеку ДАІ обмежує рух великовагового транспорту

Через спеку ДАІ обмежує рух великовагового транспорту

583

Через спеку в Україні знову ввели обмеження на рух великовагового транспорту. Водіям дозволять сідати за кермо вантажівок тільки вночі. Обмежують рух, аби уберегти від руйнувань дороги загального користування і державного значення. Інформацію про обмеження руху водії можуть дізнатися з дорожніх знаків та на офіційному сайті ДАІ.

У час, коли температура повітря вища за 28 градусів, поїздки вантажівок територією України будуть тимчасово обмежувати. Зупинятимуть найперше автомобілі вагою понад 24 тонни.

Микола Ігнатченко, інспектор УДАІ УМВСУ в Тернопільській області: "З метою збереження дорожнього покриття автомобільних доріг відруйнування в спекотну погоду – перевищення температури до 28 градусів тепла, на території області вводиться обмеження руху великовагових транспортних засобів, загальна масса яких перевищує 24 тонни, а навантаження на одну вісь становить більше 7 тонн".

Винятки – ті машини, які перевозять вантаж, що швидко псується, або ж транспорт управління надзвичайних ситуацій під час виїзду на пожежі чи ліквідацію стихійних явищ.

Микола Ігнатченко, інспектор УДАІ УМВСУ в Тернопільській області: "При в'їздах в бласть стоять пости ДПС. Біля тих постів є місце, де можуть зупинитись транспортні засоби, вони їх будуть зупиняти і дозволяти рух тільки толі, коли температура буде меншою ніж 28 градусів. Також по дорозі, де будуть пости ДАІ, будуть такі вантажівки зупинятись на місцях, щоб не утруднювати дорожній рух, та чекатимуть, коли температура зменшиться". 

Про заборону тернопільських водіїв інформуватимуть обмежувальні дорожні знаки. Зі слів Миколи Ігнатченка, такі обмеження проїзду вантажівок у спеку – світова практика. В Україні її застосовують вже 8 років. За невиконання встановленої заборони водіїв великовагового транспорту каратимуть штрафами.