додому надзвичайне Через спалювання сухої трави на Тернопільщині загинула людина

Через спалювання сухої трави на Тернопільщині загинула людина

483

Через спалювання сухої трави на Тернопільщині загинув мешканець села Печірна Лановецького району. Нещасний випадок стався сьогодні вранці. 73-річний чоловік, спалюючи суху траву на присадибній ділянці, отримав термічні опіки несумісні з життям, від яких помер. 22 квітня в селі Товсте Заліщицького району згоріло 2 гектари сухої трави поблизу місцевого сміттєзвалища.  Ще дві пожежі трапилися в Тернополі на вулиці Подільській та проспекті Степана Бандери.

З настанням теплої, сухої погоди пожежно-рятувальним підрозділам Тернопільщини частіше доводиться ліквідовувати пожежі в екосистемах: внаслідок необережності при поводженні з вогнем, звичайної людської халатності чи необачності – горить суха трава, очерет, сміття на відкритих територіях. Вогнеборці вкотре застерігають усіх, хто працює на полях, бути особливо уважними з вогнем, а сільгоспвиробників просять ретельно стежити за станом техніки, яка працює на угіддях.

– Вже реєструються пожежі через горіння сухої трави, сухостою. Тому є така потреба застерегти громадян, які проводять польові роботи, підготовлюють угіддя для обробки подальшої. Застергіаємо людей, аби вберегти екосистеми від горіння сухої трави, бо це отруйні речовини і випари, небезпека займання інших угідь, – каже помічник начальника управління ДСНСУ в Тернопільській області Олена Воробець.

Рятувальники попереджають: за самовільне спалювання сухої рослинності або її залишків передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.

– Це питання на контролі в інспекторського складу нашої служби, вони проводять розяснювальну роботу і звичайно вживають заходи при необережному поводженні з природою, – каже Олена воробець.

В квітні на Тернопільщині рятувальники ліквідували 16 пожеж в екосистемах.