додому надзвичайне Через сніги аби добратись до місця виклику лікарям швидкої інколи доводиться йти...

Через сніги аби добратись до місця виклику лікарям швидкої інколи доводиться йти пішки

497

 

Мешканці Тернопільщини продовжують боротись зі снігом. Через засніжені дороги та ожеледицю працівники Державтоінспекції звертаються до водіїв не вирушати у далекі поїздки. Автошляхи розчищені, проте непосипані. Непросто у дні негоди і медикам бригад швидкої допомоги. Аби добратись до місця виклику лікарям інколи доводиться йти пішки.

Експериментуючи наша знімальна група вирішила поїхати на виклик із бригадою швидкої допомоги №13. Терміновий виклик на вулицю Текстильну, 1, чоловіку погано. Зі станції швидкої допомоги виїжджаємо о 13:10. Швидкість машини невелика через затори, не допомогають навіть мигалки. Не доїхавши до місця виклику, на вулиці Текстильній швидка буксує.

Виїхавши з замету, до місця виклику добрались за 25 хвилин. Це кращий випадок за день, бо дорогу  до заводу, куди їхала швидка, прогорнув грейдер, який належить цьому заводу.

Тарас Чайковський, водій тринадцятої бригади швидкої допомоги: "В попередніх викликах було ще набагато гірше, на першому виклику ми їхали на Чалдаєва, там взагалі не було під'їзду, лікарі йшли до місця виклику пішки, а пацієнт сам добирався до швидкої".

Медики швидкої допомоги звертаються до тернополян: не викликати швидку через дрібниці. Через негоду, слизьку дорогу та затори машини не встигають вчасно доїжджати до місця виклику.

Тарас Чайковський, водій тринадцятої бригади швидкої допомоги: "Практично всюди важка дорога, мало розчищена, в двори не можливо заїхати і без допомоги люлей потім не можливо вибратичся з того двору".

У ці дні чимало тернополян викликають швидку не до квартир будинків, а власне на вулицю. Кількість вуличних травм збільшилась вдвічі.

Ганна Мончак, заступник головного лікаря з лікувальної роботи Тернопільського комунального центру швидкої медичної допомоги: "Вуличний травматизм дійсно зростає, є тенденція до збільшення, виклики переважають на вулицю до місця травмування. Через слизькі дороги переломи кінцівок, і потерпілих доставляємо у медичні установи".