додому Новини Через снігопади на Тернопільщині обмежено рух транспорту

Через снігопади на Тернопільщині обмежено рух транспорту

510

Через снігопади на Тернопільщині обмежено рух транспорту. Ще вранці на проїзд через Тернопіль чекало більше сотні важковагових вантажівок. Деякі із них на дозвіл проїзду чекали по кілька діб. У Тернополі посилено чистили головні автошляхи міста. Комунальники обіцяли сьогодні взятися і до очищення від снігу житлових районів.

Основні дороги Тернополя чистили уночі 17 грудня. Зранку роботи практично завершили.

Микола Лесів, керівник управління ЖКГ, благоустрою та екології Тернопільської міськради: "Проводиться дозаправка, приступаєм до очистки житлових вулиць, вулиць місцевого значення та вулиць промислової зони міста".

Складною залишається ситуація на автошляхах Тернопільщини. Більшість із основних напрямків сполучення Тернополя з іншими містами прекриті.

Микола Лецкалюк, начальник сектору профілактичної роботи управління ДАІ в Тернопільській області: "Сьогодні на ранок,  то продовжують бути закритими дороги, то Тернопіль-Броди, немає проїзду через дорогу Тернопіль-Ланівці, немає проїзду через дорогу Кременець-Біла Церква, Знову ж був проїзд пробитий трошки на дорозі Дружба-Бучач, це на Івано-Франківськ, але в звязку що значить знову ж була хурделиця, значить там село Доброполе, знову ж Хмелівка, знову ж було заметено і це там проводяться роботи знову ж по очистці.

Ускладнений проїзд і у Хмельницькому напрямку та на Кременець-Дубно-Рівне. Державтоінспектори патрулюють на проблемних дорогах, застерігаючи водіїв від поїздок. Зокрема намагаються зупиняти важковагові транспортні засоби, не обладнанні ланцюгами, буксування яких на дорогах і стає причиною тривалих заторів та унеможливлює проїзд у тому чи іншому напрямку. Вранці сімнадцятого грудня близько ста тридцяти вантажівок очікували на проїзд через Тернопіль. Водій вантажівки Максим, який везе вантаж із Кіровограду через Тернопіль і на Львів, на Збаразькому кільці зупинився іще чотирнадцятого грудня.

Максим, водій вантажівки: "Інспектори ДАІ тут зупинили, що в'їзд в місто заблоковано снігом, оце з п'ятниці стою. Ніхто нічого толком не робив. Вчора за день тут мабуть з десять тракторів, десять машин проїхало мимо, ніхто ні снігу не горнув ні нічого. Оце тільки сьогодні утром начали шевелиться. Іто це тут тільки прогорнули, мені на Епіцентр їхать, на скільки я знаю, там на Епіцентр прогорнуто тільки одна колія і то тільки до Епіцентра, а що там далі робиться – ніхто нічого. Вчора їздив, на таксі поїхав шоб подивиться обстановку, то в сторону Луцька до КП тільки машини стоять, дальше КП нікого не пускають. Тільки в місто в'їзд і всьо".

Микола Лецкалюк, начальник сектору профілактичної роботи управління ДАІ в Тернопільській області: "Практично ці великовагові транспортні засоби, їх рух обмежений по всіх дорогах, і ми рекомендуєм водіям десь зупинитись десь біля населеного пункуту, біля магазину, де можна погрітись в звязку з тим щоб не замерзнути, на заправках, але зупинитись так, щоб не заважати іншим транспортним засобам і в першу чергу тим, які будуть проводити очистку проїзної території. Люди повинні з розумінням віднестись до того, що прийдеться краще зачекати чим створити той же самий затор, який потім тяжко ліквідувати".

Уникнути дальніх поїздок закликають і інших водіїв. Все ж якщо їхати таки є нагальна потреба, радять підготуватися до сюрпризів зимової дороги. Телефон у водія має бути заряджений, бажано мати про запас теплі речі і запас їжі.

Микола Лецкалюк, начальник сектору профілактичної роботи управління ДАІ в Тернопільській області: "Ті водії, які вже зі стажем працюють, то от є багато є таких випадків шо навіть з собою возять пісок, лопату, шнурок, які допомагають йому в ліквідації цьої самої слизькості. Ну але знову ж ми бачимо що на дорогах місцевого значення в ряді випадків дорога досить критична, тому що очистки ніякої там не проводилося. Зараз, сьогодні буде працюватись для того щоб буде очистка саме доріг місцевого значення, ну і знову ж, ті дороги, які залишаються на Бучач, на Ланівці, знову ж є проблеми, дорога на Броди, там проїзду поки що немає, такшо водіям ми взагалі не рекомендуєм туди їхати".

Дорожньо-транспортних пригод пов'язаних із погодніми умовами, в яких би постраждали люди, на Тернопільщині поки не реєстрували.