додому культура Через рік тернопільський замок стане дійсно історичним об’єктом, каже міська влада

Через рік тернопільський замок стане дійсно історичним об’єктом, каже міська влада

373

Кількість музеїв у Тернополі невдовзі може зрости. Йдеться насамперед про тернопільський замок – історичну споруду в центрі міста. Зазвичай у таких замках містяться міські музеї, якими  водять екскурсії і для городян, і для туристів. У Тернополі поки не так, та вже за рік все може змінитись, каже міська влада.

Попри всі зовнішні атрибути тернопільського замку, як от вказівники для туристів із довідкою про історію будівлі, завішані на вікнах збільшені старі фото, турист, який сприйме замок як музей, жорстоко помилиться. У чотирьохсотлійтній будівлі, що є символом Тернополя на гербі міста, розміщена, серед іншого спортивна школа. Так не має бути, визнає і міська влада, тому й вже прийняла низку рішень щодо відновлення історичних пам'яток Тернополя.

Щодо замку, то аби облаштувати в ньому, до прикладу, музей міста, насамперед треба переселити із нього школу греко-римської боротьби. Процес цей кількаденним бути не може, бо для ДЮСШ треба знайти нове гідне і придатне для юних борців приміщення. На початку квітня цього року виконком Тернопільської міськради затвердив перелік проектів, для яких Тернопіль шукає інвесторів. У цей перелік увійшло і майбутнє приміщення школи греко-римської боротьби.  

Юрій Дейнека, начальник управління стратегічного розвитку міста Тернопільської міськради: "Цей об'єкт ввійшов якраз в пошук спосора для створення нового приміщення для школи греко-римської боротьби, яка знаходиться в цьому закладі. Але окрім цього, відповідними підрозділами міської ради – це гуманітарні підрозділи, які займаються питаннями спорту, сім'і і молоді, – вже близько року ведеться питання пошуку місця або переїзду цієї школи". 

Чи знайдеться інвестор – покаже час, та міські урядники вже зараз називають час, коли тернопільський замок стане місцем, яке туристи оглядатимуть не тільки зовні.

Юрій Дейнека, начальник управління стратегічного розвитку міста Тернопільської міськради: "Я думаю максимально наступного року цей об'єкт стане дійсно історичним, дійсно туристичним, де будуть приходити наші громадяни міста Тернополя – жителі – гості міста, туристи з інших країн. І ми будем з гордістю приводити їх, показувати історичний об'єкт нашого міста, який, напевно шо, є першим об'єктом, візиткою нашого міста".