додому здоров'я Через ожеледицю та не посипані тротуари у Тернополі продовжують травмуватись люди

Через ожеледицю та не посипані тротуари у Тернополі продовжують травмуватись люди

430

Через ожеледицю та не посипані тротуари у Тернополі продовжують травмуватись люди. Лише за добу, 27 березня, до травмпункту лікарні швидкої допомоги Тернополя звернулось більше 40 потерпілих, 20 з них травмувались на вулиці. Найбільше люди ламають руки і ноги, розповідають лікарі і наполегливо радять, правильно підбирати взуття і уважно дивитись під ноги.

Тернопільські пішоходи не задоволені станом автошляхів та тротуарів. Надзвичайно складним виявився останній тиждень, коли вдень близько нуля, вночі мороз, а на дорогах та тротуарах справжня ковзанка. Це підтверджують медики і реєструють суттєве зростання травматизму серед тернополян. Більшість травм – важкі, які потребують госпіталізації. Майже триста травмованих від початку року довелось шпиталізувати, розповідають лікарі.

Ігор Ковальчук, лікар-травматолог травмпункту лікарні швидкої допомоги Тернополя: "Якщо ожеледиця на вулиці, випадає сніг, то ймовірність отримати травму само сабою збільшується і кількість людей, які звертаються на прийом до травмпункту тоже збільшується. Зараз за добу в середньому 40 -50 чоловік. дуже важкість травм є. Складні травми приходять".

Найчастіше люди травмують руки, ноги, грудну клітку, інколи голову, розповідає Ігор Ковальчук. За останню добу 27 березня до травмпункту лікарні швидкої допомоги Тернополя звернулось більш як сорок потерпілих, двадцять з них травмувались на вулиці.

Ігор Ковальчук, лікар-травматолог травмпункту лікарні швидкої допомоги Тернополя: "Процентів 70, 60 відсотків трапляються травми на вулицях, тротуарах, прибудинкових територіях, найбільше напевне на прибудинкових територіях, ми все це реєструємо, записуємо".

Медики звертаються до тернополян та мешканців області: якщо плануєте виходити на вулицю під час відлиги та коли ожеледиця, не пийте спирного. Часто, розповідає лікар-травматолог, саме це стає причиною серйозних травмувань.

Ігор Ковальчук, лікар-травматолог травмпункту лікарні швидкої допомоги Тернополя: "Алкоголю поменше вживати, бо більшість людей, які поступають, то в стані сп"яніння. Найчастіше це стає причиною, бо крім того, що слизько, людина втрачає координацію та рухи".

Аби не травмуватись, лікарі радять: не поспішати, коли під ногами ожеледиця, ступати на всю підошву, не тримати руки в кишенях, не ходити краєм дороги. Особливо уважними радять бути літнім людям та вагітним жінкам.