додому надзвичайне Через негоду в Україні знеструмлені населені пункти.

Через негоду в Україні знеструмлені населені пункти.

569

В ніч з 3 на 4 лютого через несприятливі погодні умови – налипання мокрого снігу спрацювали автоматичні системи захисту ліній електропередач, без світла залишилися 33 населених пункти у чотирьох областях України: Івано-Франківській, Львівській, Закарпатській, Житомирській. До відновлення електропостачання залучили бригади обленерго. Зачепила негода і нашу область.

Через негоду в Україні знеструмлено понад 30 населених пунктів в чотирьох областях України. В "Тернопільобленерго" повідомили: на Тернопільщині в ніч з 3 на 4 лютого частково знеструмлені п'ять населених пунктів у Зборівському районі. До обіду електропостачання там обіцяли відновити. Енергетики нагадують: будь-який обірваний провід слід вважати таким, що є під напругою, тому терміново слід повідомити про це аварійну "Тернопільобленерго". Поки не приїде бригада, в жодному разі не можна наближатися до місця пошкодження ближче, як на вісім метрів, застерігають енергетики. Тим часом синоптики на Тернопільщині прогнозують і надалі нестійку погоду. 
 
– В найближчі кілька днів територія області буде під впливом циклонічної дипресії, яка надходить до нас з Атлантики і охоплює практично всю Європу. Погодні умови будуть нестійкими, випадатимуть опади у вигляді мокрого снігу, вдень з переходом в дощ. Буде налипання мокрого снігу на ЛЕП та зв'язку, ожеледь, на дорогах зберігатиметься ожеледиця і посилюватиметься ожеледиця особливо в нічні години. Буде поривчастий південно-західний вітер, – розповідає завідувач сектору організації робіт Тернопільського обласного гідрометеоцентру  Оксана Софінська. 
 
Температурні показники, каже Оксана Софінська, коливатимуться вночі від 3 до 8 морозу, при проходжені атмосферних фронтів в нічні години температура може бути близькою до 0. Вдень синоптики прогнозують від 1 до 6 тепла. Подібного характеру погода буде на Тернопільщині до 10 лютого. Особливо уважними на дорогах просять бути водіїв працівники Державтоінспекції. 
 
– Коли одна половина проїздної частини на сонці, друга в тіні, саме на тій частині відрізку, яка знаходиться в тіні, буває ожеледиця. Тож, хотілося б наголосити водіям бути максимально уважними. Також звертати увагу, що на сьогоднішній день різкі перепади температури, тож в нічний час може утворюватися ожеледиця. Під час керування транспортним засобом треба бути максимально уважними, не здійснювати різкого гальмування. Також потрібно враховувати дорожню обстановку та вибирати безпечну швидкість руху. Бо будь-яка помилка водія може призвести до дорожньо-транспортної пригоди, – радить інспектор сектору зв'язків з громадськістю УДАІ УМВСУ в Тернопільській області  Василь Барановський.
 
Сьогодні заторів на дорогах Тернопільщини не було, каже Василь Барановський, всі автошляхи в області розчищені та відкриті, рух транспорту нормалізований.